Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Kluczowe dla firm, które chcą się rozwijać, jest korzystanie ze wsparcia naukowców podczas prac nad innowacjami. Dla środowisk akademickich zaś możliwość zastosowania nauki w realnych warunkach to niezwykle ważny aspekt. Tę zależność dostrzegło Digital Technology Poland, które jest pomysłodawcą i organizatorem cyklicznego spotkania dla developerów - Software is COOL. Wiosenna edycja eventu odbyła się 29 marca na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dla tych, którzy nie mogli wziąć udziału w spotkaniu na żywo, organizatorzy przygotowali transmisję online. Cykl skierowany jest nie tylko do developerów aktywnych zawodowo, ale także do studentów, dla których jest to dobra okazja do porozmawiania i wymiany doświadczeń ze starszymi kolegami.
Na uczestników czekała spora dawka wiedzy teoretycznej i praktycznej. Wykład wygłosił prof. Krzysztof Diks (Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego), który opowiedział o sławnych Polakach i Ukraińcach w światowej informatyce. Po nim z prelekcją wystąpił Krzysztof Ciebiera (Digital Technology Poland), który starał się odpowiedzieć na pytanie: czy komputery zastąpią programistów?
Organizatorzy przygotowali konkurs, w którym uczestnicy spotkania mogli wykazać się wiedzą i powalczyli o atrakcyjne nagrody m.in. hulajnogę elektryczną. Poza częścią oficjalną DTP przewidziało również czas na rozmowy i wymianę doświadczeń przy poczęstunku – networking przy pizzy to już nieodłączny element eventu.
„Jeżeli jesteś developerem lub studiujesz i dopiero zaczynasz swoją przygodę z programowaniem, to z pewnością jest to wydarzenie dla Ciebie. Już w czerwcu kolejna edycja Software is COOL. Jestem przekonany, że warto dodać to spotkanie do kalendarza eventów, na które trzeba zajrzeć w tym roku” – mówi Andrzej Szajna, Chief Digital Officer w DTP.
Software is COOL stwarza przestrzeń, w której spotyka się świat nauki i biznesu. Takie kooperacje stanowią obopólną korzyść, a hybrydowa formuła wydarzenia daje możliwość dotarcia do szerszej grupy odbiorców.
Organizatorzy zachęcają do śledzenia swoich mediów społecznościowych, gdzie już niebawem, ukażą się pierwsze informacje dotyczące kolejnej edycji Software is COOL. Zapraszamy.
Digital Technology Poland (DTP) to centrum badawczo-rozwojowe, świadczące innowacyjne usługi w zakresie oprogramowania i sprzętu dla liderów rynku w całej Europie. Firma jest częścią Friedhelm Loh Group, która posiada blisko 100 filii na całym świecie, a w jej skład wchodzą m.in. firmy Rittal i Eplan. Misją DTP jest transformacja cyfrowa przedsiębiorstw. Przedsiębiorstwo działa w obszarze software i hardware, tworząc dedykowane rozwiązania dla firm z Przemysłu 4.0. Firma nieustannie podąża za światowymi trendami w dziedzinie technologii i innowacji, oferując produkty i usługi na najwyższym poziomie.
Źródło informacji: DTP sp. z o.o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.04.2022, 10:38 |
Źródło informacji | DTP sp. z o.o. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Meteorolog: my, ludzie, mamy wpływ na klimat, ale dobrze, że nie możemy wpływać na pogodę PAP
W atmosferze Ziemi gromadzi się energia zdolna zatapiać miasta, zrównywać budynki z ziemią, zrzucać na każdy metr kwadratowy hektolitry wody. Choć kontrolowanie pogody może się wydawać kuszące - dobrze, że ludzie tego nie umieją. Taka władza mogłaby być używana nieodpowiednio - powiedział PAP meteorolog dr Dariusz Baranowski.- 23.11.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Dr Paulina Legutko-Kobus z SGH: planowanie przestrzenne umożliwia ochronę krajobrazu PAP
Samorządy mają wiele narzędzi do ochrony krajobrazu, pytanie - czy potrafią je wykorzystywać? - zauważa dr Paulina Legutko-Kobus, kierowniczka Zakładu Polityki Regionalnej i Lokalnej Szkoły Głównej Handlowej. „Jako kluczowe narzędzie wymieniane są instrumenty planowania przestrzennego” - mówi ekspertka.- 22.11.2024, 15:22
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom