Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wyposażone w nowoczesny sprzęt potrzebny do nauki zawodu i dostosowane do jakości kształcenia w placówce - takie są nowe pracownie. W uroczystości przecięcia wstęgi udział wzięła dyrekcja, przedstawiciele samorządu lokalnego oraz firm z branży budowlanej.
Dyrektor CKZiU Mariusz Humaj zaprezentował poszczególne etapy modernizacji zaadaptowanego obiektu.
Stan techniczny obiektu byłej stołówki przy ul. Marysia wymagał przeprowadzenia niezbędnych prac remontowych. Pojawił się projekt adaptacji tego budynku na potrzeby kształcenia praktycznego w zawodach branży budowlanej. Opracowana została dokumentacja projektowa i kosztorys inwestorski na kwotę ok. 310 tys. zł. w zakresie niezbędnych materiałów. Środki te zostały zabezpieczone przez Urząd Miasta, natomiast wszystkie prace remontowe zostały wykonane z wykorzystaniem możliwości Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, co jest szczególnie istotne w ramach zajęć praktycznych - przez uczniów pod nadzorem nauczycieli. Pozwoliło to na znaczne obniżenie kosztów prac. W zakres prac wchodziły roboty wewnątrz obiektu, w tym wykonanie w całości nowej instalacji CO/CWU, instalacji elektrycznej, wymiana stolarki okiennej oraz drzwi, ocieplenie obiektu oraz wykonanie elewacji. Remont zrealizowano w przeciągu ostatnich dwóch lat.
- Uczniowie Centrum, wykonując powyższe zadania, mieli możliwość realizacji nauki w rzeczywistych warunkach pracy - podkreślał prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, obecny na otwarciu. - Oddany obiekt z pewnością przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia zawodowego. Pozwoli też na rozszerzenie dotychczasowej współpracy z wieloma firmami budowlanymi naszego regionu. Ten projekt to przykład kreatywności i udanej współpracy.
Zespół Pracowni Budowlanych stawia na efektywne zajęcia praktyczne, które w połączeniu z wiedzą teoretyczną pomogą uczniom w odnalezieniu się na rynku pracy, gdzie od lat preferowane są kierunki zawodowe.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 10.04.2022, 22:37 |
Źródło informacji | UM Częstochowa |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE
-
Dubai Future Forum 2024: A Vision of Tomorrow, from Brain Chips to Climate Solutions
- 21.11.2024, 12:57
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: APA-OTS
-
Image
GPB: chcemy, aby to polskie firmy napędzały morską transformację energetyczną PAP
„Dążymy do roli dostawcy kategorii Tier-1 w projektach morskiej energetyki wiatrowej, ale ambicje mamy znacznie większe. Wspólnie z ARP chcemy wspomóc odbudowę polskiego przemysłu na Pomorzu i uczynić z Gdańska, Gdyni i Szczecina przemysłowy hub dla projektów MEW. Grupa Przemysłowa Baltic ma tu do odegrania istotną rolę” - mówił Adam Kowalski, prezes zarządu Grupy Przemysłowej Baltic (GPB), podczas konferencji Offshore Wind Poland.- 21.11.2024, 10:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom