Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Naszą akcją chcemy zachęcić wszystkich do aktywności fizycznej, która odgrywa niezwykle istotną rolę w profilaktyce wielu często występujących i groźnych schorzeń, takich jak m.in. udaru mózgu czy choroby serca – mówi dr hab. n. med. Mariusz Baumgart, prof. UMK ze Stowarzyszenia Udarowcy - Liczy się wsparcie! – Regularny wysiłek fizyczny powinien być jednym z najważniejszych nawyków, które powinniśmy kształtować od najmłodszych lat. Jednocześnie na ruch nigdy nie jest za późno i warto znaleźć najlepszą dyscyplinę sportową dla siebie, bez względu na to w jakim jesteśmy wieku”.
Tym razem akcja stowarzyszenia odbywa się w formie rekreacyjnego przejazdu rowerowego, gdyż jazda na rowerze to jedna z najbardziej przystępnych i popularnych aktywności sportowych.
„Do wspólnego przejazdu zapraszamy wszystkich – i młodsze, i starsze osoby. Pamiętajmy, że udar mózgu to choroba, która może dotknąć każdego, bez względu na wiek – zwraca uwagę dr Sebastian Szyper ze Stowarzyszenia Udarowcy - Liczy się wsparcie! - Dlatego nasze stowarzyszenie prowadzi międzypokoleniową edukację na temat tego, czym jest to schorzenie, jak je rozpoznać i reagować w sytuacji jego wystąpienia oraz co może się do niego przyczyniać i jak zapobiegać udarowi mózgu”.
W Polsce rocznie odnotowuje się ok. 80-90 tys. zachorowań na udar mózgu i chociaż świadomość tego zagrożenia jest coraz większa, to liczba chorych nie maleje.
Informacje logistyczne
Zapraszamy na wspólny przejazd ulicami Bydgoszczy. Rekreacyjny przejazd rowerowy odbędzie się na trasie Plac Wolności Bydgoszcz - plac przy ul. J. Styki - Fordon. Wyruszymy z Placu Wolności o godz.11:00 i spokojnym tempem przejedziemy przez miasto w kierunku placu przy ul. J. Styki - Fordon. Dla wszystkich osób, które zarejestrują się w terminie do 13.05.2022 i ukończą przejazd, mamy przygotowane koszulki wraz z numerami startowymi oraz nagrody i upominki. Czekamy na Was w sobotę – ruszajmy się i chrońmy się przed udarem mózgu! Dochód z akcji przeznaczony jest na wsparcie osób po udarze mózgu.
Jak wziąć udział?
1.Wejdź na stronę www.udarowcy-edpu.pl;
2. Zarejestruj się, każdy uczestnik jednorazowo wpłaca opłatę startową przeznaczoną na leczenie osób niepełnosprawnych po udarze mózgu;
3. Numer rejestracji oraz dowód osobisty lub potwierdzenie e-mail będzie potrzebny do odbioru koszulki i numerka startowego w dniu przejazdu;
4. Zaczynamy w dniu 14 maja na Placu Wolności w Bydgoszczy od godz.9:00, a przejazd od godz.11:00;
5. Liczba uczestników ograniczona – maks. 400 rowerzystów. Regulamin dostępny na www.udarowcy-edpu.pl;
6. Możliwość uczestnictwa po wcześniejszej rejestracji internetowej.
KONTAKT:
Stowarzyszenie Udarowcy – Liczy się wsparcie!
www.udarowcy.com.pl
dr Sebastian Szyper
tel. kom. +48 693-619-141
prof. Mariusz Baumgart
tel. kom. +48 502-480-167
Źródło informacji: Stowarzyszenie Udarowcy – Liczy się wsparcie!
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 11.05.2022, 09:18 |
Źródło informacji | Stowarzyszenie Udarowcy – Liczy się wsparcie! |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Raport: model elastycznej opieki w programach lekowych poprawiłby jakość życia pacjenta PAP
- 06.02.2025, 11:14
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
W 2024 roku pociągami PKP Intercity podróżowało 78,5 mln pasażerów PAP
W ubiegłym roku PKP Intercity zanotowało rekordową liczbę pasażerów - 78,5 mln i szacuje, że w 2025 roku z jego usług skorzysta ponad 83,5 mln osób. Pasażerowie pociągów dalekobieżnych najczęściej w 2024 roku wybierali trasy między Warszawą a Trójmiastem, Krakowem, Łodzią, Poznaniem i Lublinem. Przewoźnik oferuje 505 połączeń międzymiastowych.- 31.01.2025, 15:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ