Newsletter

Ruszyła rejestracja na Open Eyes Economy Summit 2022

14.06.2022, 13:31aktualizacja: 14.06.2022, 13:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Open Eyes Economy Summit (1)
Open Eyes Economy Summit (1)
VII Kongres Open Eyes Economy Summit odbędzie się 22 i 23 listopada 2022 r. w ICE Kraków. Dzięki hybrydowej formule, w wydarzeniu będzie można uczestniczyć zarówno stacjonarnie jak i online. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będzie wiarygodność i jej odzwierciedlenia w życiu społeczno-gospodarczym i politycznym. Podczas Kongresu będzie miała miejsce prezentacja finalnych wniosków z obecnie opracowywanego raportu “Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski”.

W poszukiwaniu wiarygodności

Najwięcej uwagi podczas OEES 2022 poświęcone zostanie wiarygodności ekonomicznej państwa, a także instytucji i przedsiębiorstw. Punktem wyjścia do wieloaspektowej dyskusji na ten temat będą wnioski z obecnie przygotowywanego raportu „Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski”. Autorzy zwracają uwagę na wiele niekorzystnych zjawisk, w polskiej gospodarce, które wpłynęły na wyraźne obniżenie wskaźników wiarygodności ekonomicznej naszego kraju w ostatnim czasie. „Wiarygodność ekonomiczna państwa oddziałuje na warunki i koszty gospodarowania. Jest swoistego rodzaju dobrem publicznym, które trzeba podtrzymywać a nie niszczyć. Gdy władza publiczna traci wiarygodność ekonomiczną sięga po propagandę i przekupywanie ważnych dla interesu politycznego grup. Prowadzi to m.in. do ograniczenia zaufania do krajowego pieniądza oraz do inflacji” – wskazuje koordynator grupy pracującej nad Indeksem, prof. Jerzy Hausner, przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit, Fundacja GAP.

Wśród ścieżek tematycznych bloków FIRMA-IDEA, MIASTO-IDEA i MARKA – KULTURA znajdą się: prawa człowieka w biznesie, w kontekście potrzeb pracowników, jakie uwydatniła pandemia COVID-19; społeczny i instytucjonalny wymiar regeneracji miast wobec wyzwań klimatycznych; miasta przystosowane do potrzeb młodego pokolenia; design-thinking i „ko-kreacja” w tworzeniu usług publicznych i empatycznych organizacji; Green Deal i aspekty jego finansowania, a także konflikty, które wokół niego narastają.

Dyskutując o bieżących problemach współczesnego świata nie sposób pominąć tematu trwającej wojny w Ukrainie. Ścieżka specjalna “Open Eyes to Ukraine” poświęcona będzie najważniejszym kwestiom gospodarczym, społecznym, politycznym i kulturalnym, kierunkom rozwoju współpracy pomiędzy Polską i Ukrainą, a także aktualnym i przyszłym potrzebom mieszkańców Ukrainy.

Zainteresowani mogą wziąć udział w wydarzeniu zarówno stacjonarnie, w Centrum Kongresowym ICE Kraków, jak i przy pomocy wirtualnej platformy streamingowej Live OEES (live.oees.pl). Rejestracja odbywa się na stronie www.live.OEES.pl/bilety2022.

„Poprzednie, pandemiczne edycje nauczyły nas pokory. Ale nie tylko – nauczyły nas również wzorowej organizacji i umiejętności reagowania na różne scenariusze. Kongres już zawsze odbywać się będzie hybrydowo, ale w tym roku chcemy, aby w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie spotkało się znowu, jak przed pandemią, 3500 uczestników. Dlatego sprzedaż biletów na OEES rusza już 8 czerwca i będzie odbywać się w 3 etapach: do 21 sierpnia będą dostępne będą bilety early birds w najniższej cenie” - wskazuje dyrektor generalny Open Eyes Economy Tomasz Wojtas.

Kongresowi tradycyjnie już towarzyszyć będą także wydarzenia artystyczne Open Eyes Art Festival, które pomagają zrozumieć rolę sztuki w kreowaniu otaczającej nas rzeczywistości. Z kolei inicjatywa Open Cafe, to przestrzeń, w której goście Kongresu mogą skosztować wyjątkowych smakowitości, przeważnie lokalnych, ale niekiedy też z różnych części świata, zawsze tworzonych z poszanowaniem dla natury i człowieka, wyprodukowanych odpowiedzialnie i w ekologiczny sposób. W ubiegłych edycjach były to kawa, jabłka oraz miód, zaś w tegorocznej motywem Open Cafe będzie symboliczny chleb i zboże. Światowi ekonomiści szacują, że wskutek globalnych wydarzeń, jak rosyjska inwazja na Ukrainę czy susze we Francji, światu grozi utrata blisko 35 proc. zbóż. Ten spory deficyt tylko spotęguje problem głodu i braku dostępu do żywności.

W wydarzenie chętnie angażuje się wiele firm, instytucji i organizacji. Do grona partnerów 7. edycji dołączyły już m.in. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ING Bank Śląski, InPost, VELUX, Fiat i LuxMed. Miastem Gospodarzem jest Miasto Kraków. Więcej informacji o nadchodzącej edycji OEES dostępnych jest na www.kongres.oees.pl.

O Open Eyes Economy Summit

Open Eyes Economy Summit (OEES) to Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości, który od 2016 r. z pomocą wybitnych osobistości ze świata nauki, ekonomii i kultury udowadnia, że biznes i gospodarka powinny opierać się na wartościach społecznych.

OEES poprzez interdyscyplinarny program, znane autorytety z życia gospodarczego i społecznego, żywą formułę konfrontującą różne punkty widzenia, z roku na rok wzmacnia swoją pozycję wydarzenia wyjątkowego. Potwierdzają to sukcesy Kongresu w konkursach branży eventowej w kraju (MP Power Awards) i w Europie (Conventa Best Event Award).

W Kongresie biorą udział naukowcy, przedsiębiorcy, dziennikarze, aktywiści, artyści i studenci. To wydarzenie gromadzące ludzi myślących odpowiedzialnie, otwarte dla uczestników niezależnie od ich wieku, statusu społecznego, ekonomicznego czy politycznego. Obecność na OEES to doskonała okazja, by posłuchać na żywo niezwykłych osobowości i nawiązać nowe kontakty.

KONTAKT:

Rozalia Wiśniowska

e-mail: media@oees.pl

tel. +48 665 820 283

Źródło informacji: Open Eyes Economy Summit

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 14.06.2022, 13:31
Źródło informacji Open Eyes Economy Summit
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ