Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Inwestycję prowadzi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR), który zarządza konińską infrastrukturą sportową. Umowa na przebudowę najstarszego stadionu w mieście została podpisana w czwartek, 28 lipca, przez Ewę Kulczyńską – dyrektor MOSiR oraz Roberta Stańczyka – pełnomocnika firmy GRETASPORT w obecności prezydenta Piotra Korytkowskiego.
W ramach przebudowy przy ul. Dmowskiego powstanie nowoczesny zespół boisk wraz z niezbędną infrastrukturą obejmujący: dwa boiska o wymiarach 105mx68m - jedno z nawierzchnią naturalną, a drugie ze sztuczną oraz boisko treningowe o nawierzchni naturalnej o wymiarach 95mx45m. Wybudowane zostanie m.in. oświetlenie, trybuny (częściowo zadaszone) i nowe ogrodzenie.
– Rozwijajmy miejską bazę sportową. Budujemy obiekt, z którego będą mogli korzystać uzdolnieni sportowo młodzi ludzie oraz dorośli piłkarze i piłkarki, działacze sportowi. Zyskają rodzice przychodzący na mecze swoich dzieci oraz oczywiście kibice, którzy w nieporównywalnie lepszych niż dotąd warunkach będą mogli dopingować swoje drużyny – mówi prezydent Piotr Korytkowski.
Boiska będą posiadały funkcję treningową oraz meczową. Obiekt wykorzystywany będzie przez szkoły prowadzące klasy sportowe i mistrzostwa sportowego, stowarzyszenia i kluby prowadzące treningi piłkarskie. Po przebudowie stadion spełni wymogi licencyjne niezbędne przy organizacji rozgrywek ligowych (Ekstraliga kobiet, III Liga mężczyzn).
- W ciągu siedmiu dni przekażemy obiekt do dyspozycji wykonawcy. Z wstępnych założeń do harmonogramu prac sądzę, że obiekt w obecnym stanie będzie dostępny dla sportowców jeszcze przez trzy do czterech tygodni – wyjaśnia Ewa Kulczyńska, dyrektor MOSiR Konin.
Inwestycja jest prowadzona przy wsparciu Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu - edycja 2021. Z tej puli Miasto Konin zdobyło maksymalne dofinansowanie w wysokości 70%, reszta to wkład własny.
Prace mają potrwać do 11 miesięcy.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 28.07.2022, 19:21 |
Źródło informacji | UM Konin |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE