Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Nie ulega wątpliwości, że decyzje podejmowane dziś dużo mocniej determinują kształt świata, w którym będą żyć kolejne pokolenia. Doświadczenia kilku ostatnich lat związane z globalną pandemią, załamaniem się łańcuchów dostaw, wojną u granic Europy oraz kryzysem surowcowym, niszczą poczucie bezpieczeństwa i wymagają zmian w sposobach myślenia.
Do dyskusji o klimacie, ekonomii, geopolityce oraz geostrategii w ramach konferencji “Wielki Projekt dla Pokoleń” zaproszono zarówno ekspertów z kraju, jak i z zagranicy, a także przedstawicieli środowisk młodzieżowych. W trakcie całodniowego wydarzenia zaplanowano aż cztery duże panele dyskusyjne.
Na liście prelegentów są m.in. Árpád Kovács, przewodniczący Węgierskiej Rady Fiskalnej; Richard van Zwol, szef Sieci Unijnych, Niezależnych Instytucji Fiskalnych; Zsolt Darvas, ekonomista i ekspert think tanku Bruegel; prof. Andrzej Zybertowicz, doradca Prezydenta RP oraz Sebastian Skuza, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.
Głos w dyskusji zabiorą również Adam Guibourgé-Czetwertyński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska; Marek Dietl, prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie; Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego oraz Katarzyna Smętek, była przewodnicząca Młodzieżowej Rady Klimatycznej.
„Globalna pandemia oraz wojna w Ukrainie upowszechniły przekonanie, że system światowych powiązań gospodarczych wymaga zmian. Polska może skorzystać na tych zmianach, wzmacniając pozycję geopolityczną i rozwijając przewagi konkurencyjne gospodarki” - stwierdził Marek Dietl.
Jak zauważa prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, kompetencje młodych ludzi decydują o tym, że wiele polskich firm znajduje się w awangardzie rewolucji technologicznej, a ich patenty zdobywają świat. Dodatkowo, dobre relacje z USA mogą być atutem Polski w przypadku lokowania kapitału przez zagranicznych inwestorów.
Szczegółową agendę konferencji “Wielki Projekt dla Pokoleń” oraz formularz rejestracyjny umożliwiający bezpośredni udział w wydarzeniu można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia - https://wielkiprojektdlapokolen.pl/. W konferencji można również uczestniczyć online.
Organizatorami konferencji “Wielki Projekt dla Pokoleń” są: Fundacja Polska Wielki Projekt oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Polski Instytut Ekonomiczny. Sponsorem konferencji jest PGE. Patronat nad konferencją objęła Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 12.09.2022, 12:53 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |