Pobierz materiał i Publikuj za darmo
BAZYLEA, Szwajcaria--(BUSINESS WIRE)-- spółka LESSENGERS Inc. (“LESSENGERS”), producent rozwiązań w zakresie połączeń optycznych, zademonstrowała dzisiaj nowe nadajnikoodbiorniki optyczne z przewodami polimerowymi, w których nie zastosowano optyki soczewkowej. Transceivery cechują się doskonałą wydajnością i efektywnością. Prezentacja nowych urządzeń miała miejsce podczas ECOC 2022 (stanowisko 511 i MR31) – największych w Europie targów poświęconych rozwiązaniom w dziedzinie komunikacji optycznej. Targi odbywają się w dniach 19-21 września na terenie Messe Basel w Szwajcarii.
Stworzone przez LESSENGERS nadajnikoodbiorniki optyczne 800G QSFP-DD i 400G QSFP112, które bazują na opatentowanej przez LESSENGERS technologii bezpośrednich przewodów optycznych (ang. Direct Optical Wiring; DOW), uzyskują doskonałą integralność sygnału optycznego przy optymalnej wydajności. Jest to wyjątkowa technologia umożliwiająca pełne pasywne strojenie z optycznym złączem o wysokiej precyzji i gęstości bez zastosowania optyki soczewkowej, stanowiąc optymalne rozwiązanie do zastosowań wysokich prędkości w centrach danych, takich jak moduły optyczne 800G/1.6T czy łącza typu „on-board”, „near packaged” lub „co-packaged”.
„Podczas prezentacji na targach ECOC 2022 w dniach 19 – 22 września LESSENGERS przedstawi szereg produktów sygnałowych stworzonych z myślą o najpilniejszych potrzebach klientów. W nadchodzących kwartałach będziemy rozszerzać naszą ofertę” – powiedział Taeyong Kim, dyrektor ds. marketingu w LESSENGERS.
„Firma LESSENGERS aktualnie skupia się na wielotrybowych złączach optycznych i dostosowanych do potrzeb klienta obudowach optycznych. W dalszym ciągu będziemy jednak też pracować nad zastosowaniami jednotrybowymi, jak np. fotonika krzemowa – dodał Chongcook Kim, dyrektor generalny LESSENGERS. - Wprowadzenie bazujących na technologii DOW nadajnikoodbiorników optycznych to zwiastun nowej epoki w złączach optycznych dla centrów danych. Technologie te w przyszłości znajdą zastosowanie w rozwiązaniach z zakresu obliczeń wielkoskalowych (ang. High Performance Computing; HPC) i sztucznej inteligencji”.
Firm LESSENGER zademonstruje następujące urządzenia:
· nadjnikoodbiornik optyczny 800G QSFP-DD SR8,
· nadjnikoodbiornik optyczny 400G QSFP112 SR4,
· nadjnikoodbiornik optyczny 200G QSFP56 SR4,
· ultramały moduł optyczny 200 G.
LESSENGERS
Spółka LESSENGERS Inc. zajmuje się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań w zakresie złączy optycznych. Opatentowana przez nią technologia DOW umożliwia tworzenie charakteryzujących się wysoką precyzją i gęstością submikrometrowych złączy optycznych pomiędzy urządzeniami fotonicznymi dużych prędkości i różnymi falowodami optycznymi, które zapewniają optymalną wydajność. Stworzone przez LESSENGER rozwiązania w zakresie nadajnikoodbiorników optycznych 800G/400G/200G/aktywnych przewodów optycznych bazują na wysokowydajnych technologiach produkcyjnych DOW.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.lessengers.com.
Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220912005022/en/
Źródło: LESSENGERS Inc.
KONTAKT:
LESSENGERS Inc.
Taeyong Kim, Ph.D
Chief Marketing Officer (dyrektor ds. marketingu)
tel. +82-10-6549-7654
e-mail: taeyong.kim@lessengers.com
Źródło informacji: Business Wire
Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 12.09.2022, 15:14 |
Źródło informacji | Business Wire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |