Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W 2020 roku, Coventry University, jako pierwsza brytyjska uczelnia, otworzyła filię w Polsce. Obecnie we Wrocławiu kształci studentów o profilu informatycznym i biznesowym.
CURIE będzie prowadzić działalność komplementarną do oferty edukacyjnej wrocławskiego kampusu, korzystając z dorobku naukowego szesnastu już istniejących centrów badawczych uczelni, których wiedza i doświadczenie mają wspierać pracę lokalnych ekspertów.
Naukowcy, zatrudnieni we Wrocławiu, będą współpracować z badaczami w Wielkiej Brytanii oraz partnerami uniwersytetu w Europie przy przedsięwzięciach naukowych dotyczących problemów współczesnego świata, związanych na przykład z zieloną transformacją czy przyszłością transportu.
Coventry University już dziś realizuje obszerne badania o międzynarodowym zasięgu, dostarczając innowacyjne rozwiązania dla wyzwań globalnych. Według badania Research Excellence Framework (REF), przeprowadzonego w 2021 roku wśród brytyjskich szkół wyższych przez The Times Higher Education, 70 proc. prac badawczo-rozwojowych prowadzonych na tej uczelni sklasyfikowano jako wiodące w skali międzynarodowej.
Nowe centrum badawcze koncentruje się na wyzwaniach związanych z neutralnością klimatyczną, przyszłością transportu, cyberbezpieczeństwem i rozwojem cyfrowym. Ma stanowić przestrzeń dla wymiany wiedzy z przemysłem, środowiskiem akademickim, lokalnymi decydentami i instytucjami otoczenia biznesu w Polsce i Europie.
Rozwiązania opracowane przez naukowców z Coventry University, w tym inteligentne ogniwo dla zrównoważonej, niskoemisyjnej i zautomatyzowanej mobilności, zaprezentowano podczas konferencji Made in Wrocław, odbywającej się 18 października w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Obecny na wydarzeniu prof. Richard Dashwood, prorektor uczelni ds. badawczo-rozwojowych, symbolicznie zainaugurował działalność CURIE.
„Powstanie Coventry University Research Institute Europe stanowi kamień milowy na drodze uczelni do rozwiązywania kluczowych wyzwań w skali globalnej. Poprzez łączenie badań, wiedzy i doświadczenia naszych ekspertów z Polski i Wielkiej Brytanii oraz współpracę na rynku europejskim, możemy dostarczać innowacyjne rozwiązania dla dobra przyszłych pokoleń” – powiedział prof. Dashwood.
„Naszą ambicją jest, aby CURIE było miejscem, w którym poszerzymy zakres prowadzonych przez nas badań. Chcemy jeszcze sprawniej odpowiadać na problemy współczesności i tworzyć lepszą przyszłość dla nas wszystkich” – dodał.
Więcej na temat działalności CURIE i Coventry University Wrocław można dowiedzieć się na stronie: https://www.coventry.ac.uk/research/curie/
KONTAKT:
Karolina Pokorska
e-mail: karolina.pokorska@coventry.ac.uk
tel. kom.: +48 728 393 553
Źródło informacji: Coventry University Wrocław
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 18.10.2022, 10:00 |
Źródło informacji | Coventry University Wrocław |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE
-
Dubai Future Forum 2024: A Vision of Tomorrow, from Brain Chips to Climate Solutions
- 21.11.2024, 12:57
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: APA-OTS
-
Image
GPB: chcemy, aby to polskie firmy napędzały morską transformację energetyczną PAP
„Dążymy do roli dostawcy kategorii Tier-1 w projektach morskiej energetyki wiatrowej, ale ambicje mamy znacznie większe. Wspólnie z ARP chcemy wspomóc odbudowę polskiego przemysłu na Pomorzu i uczynić z Gdańska, Gdyni i Szczecina przemysłowy hub dla projektów MEW. Grupa Przemysłowa Baltic ma tu do odegrania istotną rolę” - mówił Adam Kowalski, prezes zarządu Grupy Przemysłowej Baltic (GPB), podczas konferencji Offshore Wind Poland.- 21.11.2024, 10:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom