Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zwiększenie bezpieczeństwa, redukcja kosztów operacyjnych, maksymalizacja zysków w ramach projektu, pełna kontrola niezależnie od awaryjności podzespołów i wreszcie intuicyjna obsługa oparta o prosty interface - wszystko to według branżowych ekspertów gwarantuje rynkowa nowość - regulator Renedium 1.0. Co jednak najważniejsze, sterownik ten, jako jedyne urządzenie tego rodzaju w Polsce, spełnia wszystkie wymagania IRiESP oraz IRiESD, posiada także niezbędną certyfikowaną zgodność NC RfG oraz model cyfrowy umożliwiający symulację i analizę pracy regulatora i Obiektu w środowisku PowerFactory. Równie istotny jest fakt, iż regulator Renedium 1.0 został wpisany bezterminowo na białą listę PTPiREE, co jest wyjątkowym wyróżnieniem i gwarantem jakości.
Regulator Renedium 1.0 zajmuje się kontrolą energii wyprowadzanej z obiektów odnawialnych źródeł energii i nie tylko. Specjaliści wymieniają zalety tego zastosowania jednym tchem - to praca z wieloma typami energii, możliwość konfiguracji i nastaw mocy nawet dla 10 sterowników typu PPM (PPC) pracujących w ramach jednego obiektu, ale też opcja dopasowania do nowych wymagań i przepisów czy regulacja w normalnym oraz awaryjnym trybie pracy sieci. Dzięki łatwej parametryzacji poprzez czytelny wyświetlacz dla operatora zapewniona jest też szybka adaptacja dla każdego projektu i źródła energii.
Jak wskazują profesjonaliści - sterownik odpowiada za regulację mocy czynnej systemu oraz estymację strat w linii zasilającej, mając dwa tryby funkcjonalności działania. Regulator umożliwia używanie trybu gradientu mocy czynnej, zarówno w trybie normalnym, jak i awaryjnym sieci, nawet w częstotliwości wyższej niż strefa nieczułości. Rozdział nastaw dla nawet 10 obiektów przekłada się na możliwy podział limitowania generacji mocy czynnej dla obiektów w trybie konfigurowalnej średniej ważonej, uwzględniającym aktualnie dostępną moc czynną jednostek wytwórczych.
Renedium 1.0 jest wyposażony w redundantny system zasilania oraz komunikacji. Dzięki temu rozwiązaniu, wraz z zastosowaniem dwóch niezależnych złączy komunikacyjnych, Renedium 1.0 zapewni ciągłą pracę w razie zaniku jednego ze źródeł zasilania. Dla zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa możliwe jest również stworzenie redundantnego układu jednostki sterującej (software lud hardware), w którym w razie awarii jednostki sterującej, regulator automatycznie przełącza się na drugi, niezależny procesor, zwiększając jednocześnie niezawodność całego układu regulatora.
Regulacja mocy biernej posiada z kolei trzy tryby - nastawę samej mocy, jej współczynnika oraz napięcia. Operacja jest możliwa we współpracy z podległymi regulatorami PPC oraz z urządzeniami do regulacji mocy biernej jak baterie kondensatorów, dławiki kompensacyjne o stałej mocy czy regulowane zaczepowo, a także urządzenia typu statcom.
Działanie Regulatora Renedium 1.0 można dodatkowo wnieść na wyższy poziom po integracji z systemem EMACS, czyli autorską platformą SCADA firmy Electrum Solutions, która pozwala na monitorowanie i optymalizację procesów związanych z produkcją energii. Te dwa urządzenia razem to kompletne, spójne i uniwersalne rozwiązanie do kontroli i monitoringu procesów związanych z wytwarzaniem, magazynowaniem i wykorzystaniem energii odnawialnej (w tym wiatrowej, słonecznej, atomowej, wodnej, magazynów energii i układów hybrydowych).
Electrum Solutions
Electrum Solutions wchodzi w skład holdingu Electrum, grupy o profilu Alternative Power Creator. Solutions świadczy usługi z obszaru technicznego zarządzania aktywami energetycznymi, specjalizując się w obszarach automatyki, optymalizacji procesów oraz profilaktyki i serwisu infrastruktury energetycznej. To także doradztwo w zakresie efektywności energetycznej i autorski system do obsługi aktywów.
http://solutions.electrum.pl/renedium/http://solutions.electrum.pl/renedium/
Źródło informacji: Electrum Solutions
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 25.10.2022, 12:50 |
Źródło informacji | Electrum Solutions |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Meteorolog: my, ludzie, mamy wpływ na klimat, ale dobrze, że nie możemy wpływać na pogodę PAP
W atmosferze Ziemi gromadzi się energia zdolna zatapiać miasta, zrównywać budynki z ziemią, zrzucać na każdy metr kwadratowy hektolitry wody. Choć kontrolowanie pogody może się wydawać kuszące - dobrze, że ludzie tego nie umieją. Taka władza mogłaby być używana nieodpowiednio - powiedział PAP meteorolog dr Dariusz Baranowski.- 23.11.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Dr Paulina Legutko-Kobus z SGH: planowanie przestrzenne umożliwia ochronę krajobrazu PAP
Samorządy mają wiele narzędzi do ochrony krajobrazu, pytanie - czy potrafią je wykorzystywać? - zauważa dr Paulina Legutko-Kobus, kierowniczka Zakładu Polityki Regionalnej i Lokalnej Szkoły Głównej Handlowej. „Jako kluczowe narzędzie wymieniane są instrumenty planowania przestrzennego” - mówi ekspertka.- 22.11.2024, 15:22
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom