Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Projekty dotyczące efektywności energetycznej w świętokrzyskim ze wsparciem funduszy REACT-EU

08.12.2022, 14:14aktualizacja: 08.12.2022, 14:17

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Województwa Świętokrzyskiego
Fot. UM Województwa Świętokrzyskiego
Kolejne dwa projekty służące efektywności energetycznej otrzymają unijne wsparcie w ramach instrumentu REACT-EU – poinformował Świętokrzyski Urząd Marszałkowski. Taką decyzję podjął obradujący 7 grudnia Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

Jak podano w komunikacie urzędu, unijne wsparcie w wysokości 11,8 mln zł otrzyma Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach na realizację projektu „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach PZOZ w Starachowicach”. Projekt zakłada poprawę efektywności energetycznej sześciu budynków szpitala w Starachowicach poprzez wymianę instalacji centralnego ogrzewania oraz ogrzewania ciepłej wody użytkowej, montaż powietrznej pompy ciepła, wymianę dotychczasowego oświetlenia na bardziej efektywne LED-owe oraz montaż instalacji fotowoltaicznej.

Środki finansowe trafią też do Ochotniczej Straży Pożarnej w Oblęgorku na termomodernizację remizy OSP. Na to zadanie przeznaczono z funduszy unijnych prawie 224 tys. zł. Jak wskazano w komunikacie, realizacja tego zadania przyczyni się nie tylko do znacznych oszczędności, ale poprawi także estetykę budynku.

„Ze względu na konieczność wykorzystania wszystkich dostępnych środków w ramach kończącej się perspektywy finansowej Unii Europejskiej, podjęliśmy decyzję o dofinansowaniu dwóch projektów w ramach Działania 12.1 Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej – REACT-EU” – powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

„To nasza odpowiedź na pilne potrzeby naszego regionu związane z podnoszeniem efektywności energetycznej, racjonalnego wykorzystania energii, a co za tym idzie – ograniczeniu emisji substancji szkodliwych dla środowiska” - dodał marszałek.

REACT-EU to dodatkowe środki finansowe zatwierdzone przez Komisje Europejską w ramach perspektywy 2014-2020, które umożliwią rozszerzenie działań tak, aby przeciwdziałać negatywnym skutkom pandemii COVID-19. Środki z tego instrumentu finansowego muszą być wydatkowane do końca 2023 roku.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 08.12.2022, 14:14
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ