Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W poniedziałek, 5 grudnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku podsumowano trzyletni program Województwa Podlaskiego i Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej „Podlaskie rewitalizuje”, w ramach którego samorządy z całego regionu mogły realizować zadania związane z kulturą czy rekreacją.
„Wśród działań, które podjęliśmy na rzecz rewitalizacji, jest przede wszystkim umieszczenie tej kwestii w Strategii Województwa Podlaskiego do 2030 r. To projekty, konkursy w ramach (kończącego się) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. To są powstałe domy kultury, miejsca rekreacji, czy wiele innych służących ludziom projektów” – powiedział, cytowany w komunikacie urzędu marszałkowskiego, marszałek Artur Kosicki.
Marszałek dodał, że na dofinansowanie projektów rewitalizacyjnych zarząd województwa przekazał ok. 200 mln złotych. Zapowiedział też, że środki na działania rewitalizacyjne będą też dostępne w programie Fundusze Europejskie dla Podlaskiego, czyli puli pieniędzy dla województwa w budżecie unijnym 2021-2027.
Jak podano w komunikacie urzędu, w ramach projektu stworzono m.in. serwis informacyjny poświęcony rewitalizacji, uzupełniono system informacji przestrzennej. Przeprowadzono szereg spotkań edukacyjnych z zakresu m.in. możliwości, które daje ustawa o rewitalizacji, dostępności w rewitalizacji, zarządzania rewitalizacją i monitoringu działań.
Resort Funduszy i Polityki Regionalnej poinformował, że oprócz programu „Podlaskie rewitalizuje”, projekty rewitalizacyjne były realizowane w całym kraju. Łączna wartość projektów rewitalizacyjnych dla całego kraju to 87,5 mld zł.
Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.12.2022, 14:17 |
Źródło informacji | Serwis Samorządowy PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu