Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Licea opuści 640 uczniów, w tym 562 z siedmiu liceów prowadzonych przez miasto (I LO, II LO, IV LO, V LO, VII LO, LO Integracyjne i Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna) oraz78 z trzech liceów niepublicznych (Katolickie LO im. św. Franciszka z Asyżu, Akademickie LO i LO Mistrzostwa Sportowego „Miedź”). Edukację w technikach zakończy 484 uczniów, w tym 465 z sześciu techników publicznych (Technikum nr 1 w CKZiU, Technikum nr 2 w ZSE, Technikum nr 3 w ZSTiO, Technikum nr 4 w ZSB, Technikum nr 5w ZSEM, Technikum Samochodowym w ZSS) oraz 19 absolwentów Technikum TEB Edukacja. Rok szkolny 2022/2023 jest ostatnim rokiem funkcjonowania klas technikum o 4-letnim okresie nauki.
Już od 4 maja maturzyści przystąpią do egzaminów, które potrwają w terminie głównym do 23 maja. Maturzyści obowiązkowo muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym – z języka polskiego (czwartek, 4 maja), języka obcego (piątek, 5 maja) i matematyki (poniedziałek, 8 maja). W tym roku powrócono do obowiązkowych egzaminów ustnych z języka polskiego i języka obcego.
Na kolejne 2 tygodnie, czyli od 9 do 23 maja Centralna Komisja Egzaminacyjna zaplanowała egzaminy pisemne z wybranych przez uczniów przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym. Maturzysta musi przystąpić do co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego spośród sześciu możliwych. Jednak ci maturzyści, którzy planują kontynuować naukę na uczelniach przystępują do kilku przedmiotów dodatkowych. Ich wybór podyktowany jest wymogami rekrutacyjnymi określonymi na danym kierunku studiów.
Z uwagi na naukę zdalną spowodowaną pandemią koronawirusa obniżono wymagania egzaminacyjne z przedmiotów o ok. 20 – 25%. Ponadto w tym roku odstąpiono od 30% progu zdawalności przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.
Uczniowie, którzy z uzasadnionych przyczyn nie wezmą udziału w egzaminach majowych, będą mogli przystąpić do matury w terminie dodatkowym od 5 do 19 czerwca 2023 r. Na wyniki egzaminów oraz świadectwa maturalne maturzyści będą musieli poczekać do 7 lipca.
Dla absolwentów, którym nie powiedzie się na jednym z egzaminów, egzamin poprawkowy zaplanowano na poniedziałek 21 sierpnia (część ustna z języka polskiego i języka obcego) oraz wtorek 22 sierpnia br. (część pisemna). Wyniki egzaminów poprawkowych zostaną ogłoszone 8 września 2023 r.
Ostatni dzwonek zapowiadający zakończenie zajęć lekcyjnych dla pozostałych uczniów w roku szkolnym 2022/2023 zabrzmi 23 czerwca.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 24.04.2023, 18:41 |
Źródło informacji | UM Legnica |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Meteorolog: my, ludzie, mamy wpływ na klimat, ale dobrze, że nie możemy wpływać na pogodę PAP
W atmosferze Ziemi gromadzi się energia zdolna zatapiać miasta, zrównywać budynki z ziemią, zrzucać na każdy metr kwadratowy hektolitry wody. Choć kontrolowanie pogody może się wydawać kuszące - dobrze, że ludzie tego nie umieją. Taka władza mogłaby być używana nieodpowiednio - powiedział PAP meteorolog dr Dariusz Baranowski.- 23.11.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Dr Paulina Legutko-Kobus z SGH: planowanie przestrzenne umożliwia ochronę krajobrazu PAP
Samorządy mają wiele narzędzi do ochrony krajobrazu, pytanie - czy potrafią je wykorzystywać? - zauważa dr Paulina Legutko-Kobus, kierowniczka Zakładu Polityki Regionalnej i Lokalnej Szkoły Głównej Handlowej. „Jako kluczowe narzędzie wymieniane są instrumenty planowania przestrzennego” - mówi ekspertka.- 22.11.2024, 15:22
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom