Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Na czym polega kredyt dla nowych firm?
Otwierasz biznes i zastanawiasz się, czy nowa firma może dostać kredyt? Wszystko zależy od oferty konkretnego banku, natomiast jak najbardziej kredyt na start dla nowych firm jest możliwy. Weź pod uwagę, że na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, a instytucje bankowe muszą walczyć o każdego klienta. Właśnie dlatego oferty finansowego wsparcia coraz częściej dedykowane są również tym firmom, które dopiero rozwijają zawodowe skrzydła i nie mają jeszcze wypracowanej zdolności kredytowej. Co w takiej sytuacji bank weźmie pod uwagę przy wydawaniu decyzji o udzieleniu kredytu dla nowej firmy? Przede wszystkim jej potencjał, branżę, kalkulację możliwych zysków, rentowność oraz ewentualne środki trwałe, które mogą stanowić zabezpieczenie kredytu.
Faktem jest, że instytucje bankowe wolą współpracować z firmami o stabilnej sytuacji na rynku, które mają już odpowiednią zdolność kredytową. Nie oznacza to jednak, że nowe działalności gospodarcze nie mają szans na kredyt. To ogromne wsparcie, biorąc pod uwagę, że to właśnie na początku rozwoju biznesu przedsiębiorca potrzebuje solidnego kapitału w ramach realizacji różnego rodzaju inwestycji.
Rodzaje kredytów dla nowych firm
Jaki kredyt bankowy jest dostępny dla nowych firm? Jako przedsiębiorca możesz wybrać zobowiązanie, które będzie idealnie dopasowane do potrzeb Twojej biznesowej działalności. To między innymi:
- Kredyt inwestycyjny dla nowych firm. To kredyt celowy, który wymaga wskazania konkretnej inwestycji, jaką firma chce zrealizować, korzystając z dodatkowych środków otrzymanych od banku.
- Kredyt obrotowy dla nowych firm. Takie zobowiązanie będzie idealne, jeśli nowa firma potrzebuje pieniędzy na bieżące wydatki związane z działalnością.
- Kredyt samochodowy dla nowych firm. To kredyt celowy, który udzielany jest w celu nabycia służbowego samochodu albo rozwoju floty samochodowej.
- Kredyt hipoteczny dla nowych firm. Tego rodzaju kredyt celowy zaciągany jest przez firmy w celu nabycia nieruchomości, na przykład budynku pod siedzibę działalności gospodarczej.
- Kredyt gotówkowy dla nowych firm. To kredyt bankowy na dowolny cel. Firma nie musi wskazywać celu, a otrzymane środki może wydawać w dowolny sposób.
- Kredyt dla nowych firm z Unii. To zobowiązanie udzielane na preferencyjnych zasadach, bardzo często z dotacją czy dofinansowaniem.
Pamiętaj, że oprócz podstawowych rodzajów kredytów bankowych dla nowych firm, przedsiębiorstwa, które dopiero stawiają pierwsze kroki w danej branży, mogą korzystać z linii kredytowych, kredytów odnawialnych czy pożyczek pozabankowych. Tego rodzaju zobowiązania udzielane są najczęściej bez sprawdzania baz dłużników oraz zdolności kredytowej firmy.
Kto może ubiegać się o kredyt dla nowej firmy?
Ile czasu trzeba mieć działalność, żeby dostać kredyt? Czy możliwy jest kredyt dla nowych firm od pierwszego dnia działalności? Wszystko zależy od indywidualnej oferty kredytów dla firm, jaką oferuje konkretny bank. Propozycje finansowego wsparcia dedykowane są działalnościom gospodarczym z różnym stażem funkcjonowania na rynku w danej branży. Tym samym, kredyt dla nowych firm mogą otrzymać firmy:
- które działają na rynku od 12 miesięcy,
- które działają na rynku od 6 miesięcy,
- które dopiero rozpoczęły swoją działalność.
Jeśli chcesz otrzymać kredyt dla firm dopasowany do potrzeb i możliwości spłaty Twojego przedsiębiorstwa, sprawdź rankingi kredytowe i wybierz ofertę, która będzie odpowiadać Twoim oczekiwaniom.
Jakie dokumenty przygotować starając się o kredyt dla nowej firmy?
Kredyt dla nowych firm bez zabezpieczeń jest dostępny dla firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. Dokumenty, jakie należy dołączyć do wniosku kredytowego, mogą być różne i zależą od wytycznych banku. Najczęściej są to:
- dokumenty potwierdzające założenie działalności gospodarczej,
- zaświadczenie o niezaleganiu z ZUS i US,
- wyciągi bankowe potwierdzające wpływy na konto firmowe,
- biznesplan, który uwzględnia opis przedsięwzięcia, prognozy finansowe czy kalkulację kosztów.
Jak otrzymać kredyt dla nowej firmy?
Coraz częściej dostępny jest kredyt dla nowych firm online, dzięki czemu nie trzeba nawet udawać się do siedziby banku, aby móc otrzymać finansowe wsparcie. W rankingu kredytów dla nowych firm znajdziesz instytucje bankowe, które oferują właśnie takie wnioskowanie o finansowe wsparcie.
Możesz też skorzystać z tradycyjnej formy wnioskowania o zobowiązanie kredytowe, udając się do oddziału wybranego banku, aby złożyć w nim niezbędny wniosek wraz z potrzebnymi załącznikami.
Gdzie złożyć wniosek o kredyt dla nowej firmy?
Coraz więcej banków udziela kredytów nowym firmom i to od Ciebie zależy, z której oferty skorzystasz. Przedsiębiorcom zależy przede wszystkim na niskich kosztach kredytowych i to właśnie takie kryterium jest z reguły brane pod uwagę przy wyborze konkretnej propozycji współpracy z bankiem. Jakie banki oferują kredyty dla nowych firm? To między innymi:
- mBank kredyt dla nowych firm,
- kredyt na start firmy ING,
- kredyt dla nowych firm Santander,
- kredyt dla nowych firm pko,
- bnp paribas kredyt dla nowych firm.
Czy warto wziąć kredyt dla nowej firmy?
Czy opłaca się brać kredyt dla nowych firm? Kalkulator kredytowy pozwoli Ci oszacować całkowite koszty takiego zobowiązania i wybrać najtańszy kredyt: https://www.totalmoney.pl/kalkulatory/kredyt-gotowkowy-kalkulator-rat. Wystarczy, że w odpowiednie rubryki wpiszesz poszczególne wartości, w tym całkowitą wartość kredytu, oprocentowanie czy liczbę rat. Dzięki temu poznasz wskaźnik RRSO. Pamiętaj jednak, że kalkulator to narzędzie, które jedynie przybliży opłaty, jakie musi ponieść firma w związku ze współpracą z wybranym bankiem. Ostateczną ofertę otrzymasz po złożeniu wniosku, kiedy bank zweryfikuje Twoje potrzeby oraz zdolność kredytową działalności gospodarczej.
Więcej na: https://www.totalmoney.pl/
Źródło informacji: totalmoney.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 10.05.2023, 12:00 |
Źródło informacji | totalmoney.pl |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |