Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Rząd stale deklaruje, że należy odchodzić od zasobów kopalnych i przeobrażać polski miks energetyczny na zielony, oparty na OZE. Zaktualizowana w kwietniu polityka energetyczna (PEP2040) zakłada czterokrotny wzrost mocy z OZE: 68 procent mocy zainstalowanych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym i ponad 50 procent udziału w produkcji energii elektrycznej. Morska energetyka wiatrowa ma odpowiadać za 5,9 GW w 2030 i 18 GW w 2040 roku. Na lądzie ma to być 14 GW w 2030 i 20 GW w 2040 roku.
To najlepszy czas, by zweryfikować zamiary polityków i skonfrontować ich plany z bieżącymi działaniami na rynku. Energia wiatrowa daje możliwość zaspokojenia zapotrzebowania na bezemisyjną, atrakcyjną cenowo energię elektryczną, na którą popyt systematycznie rośnie.
Najważniejsze wyzwania i wydarzenia branży wiatrowej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej przybliży tegoroczna Konferencja PSEW w Serocku. Event Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej każdego roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To dowód na rosnącą rolę branży wiatrowej w przeprowadzeniu nieuniknionej transformacji energetycznej kraju. Konferencja pozwala poruszyć najważniejsze tematy na forum, dając szansę na wypracowanie wspólnych rozwiązań korzystnych dla energetyki wiatrowej i całego sektora OZE.
„W tym roku porozmawiamy o perspektywach i szansach jakie daje Polsce odblokowanie wiatru na lądzie oraz o wyzwaniach jakie stoją przed branżą w kontekście offshoru. Jedno jest pewne – polski rynek wiatrowy rozpędza się i będzie tylko przyśpieszał. Nie zabraknie tematu śladu węglowego, rosnących rachunków za prąd, magazynowania energii czy pracy polskich sieci elektroenergetycznych. Podczas konferencji odbędą się premiery raportów, które szczegółowo zaprezentują kulisy energetyki wiatrowej i oszacują rzeczywisty potencjał wiatru w Polsce” – wymienia Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.
Dyskusje podczas Konferencji PSEW2023 zdominują analizy eksperckie oraz debaty uczestników o wpływie energetyki wiatrowej na polską gospodarkę. Omówiona zostanie rola wiatru w realizacji Europejskiego Zielonego Ładu i krajowych ambicji związanych z dekarbonizacją. W Konferencji, jak co roku, wezmą udział przedstawiciele firm z całej Europy, między innymi deweloperzy, inwestorzy, producenci podzespołów czy przedstawiciele sektora dystrybucji energii, a także stowarzyszeń branżowych.
„Głęboko wierzymy w sens merytorycznej debaty na temat wizji polityki energetycznej Polski, która ma jest kluczowa dla niezależności, bezpieczeństwa energetycznego, czy ochrony klimatu. Jest to również przedsięwzięcie o charakterze rewolucji technologicznej na miarę XXI wieku. Polska powinna w tym procesie zarówno uczestniczyć równoprawnie z innymi europejskimi krajami, a jednocześnie wzmacniać swoje bezpieczeństwo energetyczne. Dziś, znaleźliśmy się w skomplikowanej sytuacji geopolitycznej i ekonomicznej, i dziś trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest kierunek rozwoju naszego kraju na kolejne lata, ale i dziesięciolecia. Nie możemy nie dostrzec w tym szansy, ale i musimy dołożyć swoją część wysiłku, aby ten cel mógł być rzeczywisty i osiągalny i nad tym będziemy pracować w czasie Konferencji PSEW 2023” – dodaje Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.
Będzie to niepowtarzalna okazja do spotkań oraz wymiany poglądów przedstawicieli administracji państwowej, którzy odpowiedzialni są za regulowanie i kształtowanie zasad funkcjonowania rynku energetyki wiatrowej w Polsce z przedstawicielami firm, które inwestują w rozwój zielonej energii.
Konferencja PSEW2023 odbędzie się 20-22 czerwca w Serocku.
Rejestracja i szczegóły na www.konferencjapsew.pl.
Materiały graficzne do pobrania: www.konferencjapsew.pl
Materiał wideo do pobrania: VIDEO dostępne pod linkiem, https://www.youtube.com/watch?v=ACHQw2b48zg
Źródło informacji: Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.05.2023, 13:59 |
Źródło informacji | Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Orsted: za dwa lata ruszamy z produkcją energii z morskiej farmy wiatrowej PAP
„Orsted wspólnie z PGE realizuje projekt Baltica 2. Jest to największy kiedykolwiek zrealizowany w Polsce projekt energetyki odnawialnej o mocy 1,5 GW” – mówiła Agata Staniewska-Bolesta, dyrektorka zarządzająca Orsted Offshore Polska, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024.- 22.11.2024, 09:19
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Przedstawiamy ADOGRC 13.0: wspieranie inteligentniejszej zgodności i zwiększanie wydajności regulacyjnej
ADOGRC 13.0 wprowadza nowe, zaawansowane scenariusze zarządzania zgodnością i ochroną danych, oferując firmom kompleksową platformę do poruszania się po zmieniających się przepisach, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej kontroli operacyjnej i nadzoru.- 22.11.2024, 09:07
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom