Pobierz materiał i Publikuj za darmo
To jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych na Dolnym Śląsku zaplanowano na 14 czerwca (środa) i po raz drugi będzie miało miejsce w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy.
Organizatorami są Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Bosetti Global Consulting – firma doradcza, która od ponad 20 lat zajmuje się rozwojem przemysłu w Polsce, przy wsparciu m.in. Miasta Legnica. Energy Industry Mixer wpisuje się w postępującą politykę klimatyczną oraz zmianę w strukturze wytwarzania, która ma kluczowe znaczenie we wprowadzaniu innowacyjnych technologii energetycznych oraz zwiększania szans na ich wykorzystanie w perspektywie następnych dekad. Jest to szczególnie istotne w związku z obecnymi wydarzeniami, które mają miejsce na światowym rynku energii i gazu.
– Podczas Energy Industry Mixer wystąpią eksperci z doświadczeniem w wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań energetycznych, którzy na konkretnych przykładach funkcjonowania przedsiębiorstw i instytucji przedstawią dobre praktyki. Ubiegłoroczna edycja spotkała się ze sporym zainteresowaniem odbiorców. W Centrum Konferencyjnym LSSE zgromadziło się blisko 200 osób z innowacyjnym podejściem do technologii, energetyki i ekologii. Bardzo się cieszę, że Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna ponownie jest gospodarzem tego wydarzenia. W tym roku mamy nadzieję na jeszcze większy sukces– mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
– Oprócz panelu dyskusyjnego i prezentacji ciekawych gości, proponujemy atrakcyjną i sprawdzoną formułę spotkań „speed dating”. Rozmowy w tym stylu umożliwiają podjęcie krótkiego i konkretnego dialogu między lokalnymi władzami a firmami z dziedzin energii, zarządzania, recyklingu, biomasy czy efektywności energetycznej. W ramach długotrwałej współpracy pomiędzy Polską a Włochami, gośćmi specjalnymi będą włoskie firmy technologiczne i eksperci ds. przedsiębiorczości w roli „Partnerów Strategicznych” Energy Industry Mixer. „Partnerem Instytucjonalnym” wydarzenia będzie ICE – Włoski Instytut Handlu Zagranicznego – wylicza Enrico Ciullo, koordynator Energy Industry Mixer.
Dzięki formule B2B Smart Mixer, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w dwóch typach spotkań – B2B oraz face to face. Poprzedzi je panel dyskusyjny.
• Spotkania B2B – wieloosobowe przy stołach rotacyjnych. To czas dla reprezentantów miast i gmin na zapoznanie się z możliwościami technologicznymi oferowanymi przez ekspertów.
• Spotkania dwustronne 1 to 1 – przedstawiciele miast i gmin w sposób dedykowany będą mogli porozmawiać z ekspertami z sektorów zajmujących się tematyką przewodnią wydarzenia i zaprezentować im swoje indywidualne potrzeby.
– Legnica od lat jest miejscem otwartym na dyskusje o nowoczesnych i nowatorskich rozwiązaniach na rzecz zarządzania zasobami. Obecnie, jakże aktualny temat rozwoju nowych technologii, oszczędzania energii i wprowadzenia projektów służących rozwojowi, to rzecz wpisana w DNA nowoczesnych włodarzy miast i biznesu. Cieszę się zatem, że i w tym roku, będziemy, jako miasto, współgospodarzami kolejnej edycji Energy Industry Mixer wraz z LSSE – naszym wieloletnim zaufanym partnerem– dodaje Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.
Organizatorami wydarzenia są:Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz włoska firma Bosetti Global Consulting, przy wsparciu Miasta Legnica. Współorganizatorami IV edycji są: Stowarzyszenie Przedsiębiorców Włoskich w Polsce „Confindustria Polonia”, Energemini Polska, Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, Stowarzyszenie Elektryków Polskich.
Głównym sponsorem wydarzenia jest po raz drugi Santander Bank Polska. Honorowy patronat nad Energy Industry Mixer objęli m.in. Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Starostwo Powiatowe w Legnicy. Patroni medialni: TVP Wrocław, Echo24, Radio Wrocław, Radio Plus Legnica, Gazeta Wrocławska, eGospodarka.pl, magazynbiomasa.pl
Zapisy na wydarzenie: https://bit.ly/3okwpXe
Liczba miejsc ograniczona.
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – działa w południowo-zachodniej Polsce, na terenie województwa dolnośląskiego, jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w Polsce. LSSE do dziś to 83 inwestorów z wielu zakątków świata, blisko 1,4 tys. ha terenów inwestycyjnych. Ponad 12 mld zł inwestycji i – przede wszystkim – ponad 20 tys. miejsc pracy, aż dwukrotnie więcej niż inwestorzy planowali.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 29.05.2023, 18:55 |
Źródło informacji | UM Legnica |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE
-
Dubai Future Forum 2024: A Vision of Tomorrow, from Brain Chips to Climate Solutions
- 21.11.2024, 12:57
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: APA-OTS
-
Image
GPB: chcemy, aby to polskie firmy napędzały morską transformację energetyczną PAP
„Dążymy do roli dostawcy kategorii Tier-1 w projektach morskiej energetyki wiatrowej, ale ambicje mamy znacznie większe. Wspólnie z ARP chcemy wspomóc odbudowę polskiego przemysłu na Pomorzu i uczynić z Gdańska, Gdyni i Szczecina przemysłowy hub dla projektów MEW. Grupa Przemysłowa Baltic ma tu do odegrania istotną rolę” - mówił Adam Kowalski, prezes zarządu Grupy Przemysłowej Baltic (GPB), podczas konferencji Offshore Wind Poland.- 21.11.2024, 10:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom