Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Artur Resmer wyliczał zalety współpracy spółki ze środowiskiem akademickim.
„PKP Intercity jest dużym przedsiębiorstwem usługowym, które reprezentuje ciekawy punkt widzenia biznesowego. Natomiast szkoły wyższe to jest kuźnia talentów, która dostarcza młode osoby, studentów z bardzo dobrym, rzetelnym podłożem teoretycznym. I połączenie tych dwóch środowisk daje bardzo silny, dobry efekt synergii” – stwierdził Resmer.
Dodał, że w ostatnim czasie spółka PKP Intercity podpisała umowy z sześcioma szkołami wyższymi: Politechniką Warszawską, Politechniką Krakowską, Politechniką Wrocławską, Politechniką Śląską, Akademią Leona Koźmińskiego i Wojskową Akademią Techniczną, z którymi realizuje różnego rodzaju projekty. Ich efektem są m.in. wspólne działania badawczo-rozwojowe. Uczelnie przygotowują też analizy i rekomendacje, które są wykorzystywane przez spółkę.
„Nasi pracownicy korzystają ze studiów przygotowanych przez szkoły wyższe i są to różnego rodzaju kursy dualne, to są studia podyplomowe, ale również studenci przychodzą do nas na staże, na praktyki” – wyjaśnił Resmer.
Artur Resmer przypomniał też, że spółka PKP Intercity realizuje wiele dużych inwestycji. Są to przedsięwzięcia związane przede wszystkim z zakupem nowoczesnego taboru, które wymagają odpowiednio dostosowanych źródeł finansowania. Sposobem na finansowanie dużych zakupów taborowych są m.in. umowy z bankami na możliwość emisji obligacji na kwotę 2,5 mld zł, ale również długoterminowe umowy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym.
„Oczywiście szukamy takich źródeł finansowania, które są najtańsze, najbardziej efektywne i tutaj korzystamy z programów pomocowych Unii Europejskiej. Mamy dwa projekty, które są obecnie realizowane. Wykorzystaliśmy już ponad 900 mln zł, a do wykorzystania zostało nam jeszcze 100 mln zł” – zaznaczył Resmer. Wspomniał też, że oprócz projektów realizowanych z programu Infrastruktura i Środowisko, spółka liczy na środki finansowe z Krajowego Planu Odbudowy.
Artur Resmer zaznaczył, że w dobrym funkcjonowaniu spółki ważne jest obserwowanie rynku i całego otoczenia biznesu, bo to pozwala na skuteczne przewidywanie przyszłości. Przypomniał, że w okresie pandemii, mimo załamania gospodarki, spółka PKP Intercity postawiła na inwestycje i dzięki temu pierwszy kwartał tego roku był najlepszym kwartałem w historii spółki pod względem liczby przewiezionych pasażerów, natomiast ostatni miesiąc to był najlepszy maj w historii spółki.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 07.06.2023, 14:40 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu