Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Początki bankowości mobilnej w Polsce sięgają jeszcze dalej, do 1998 roku, kiedy Bank Pekao wprowadził pierwsze konta dostępne przez internet. Od 2010 roku klienci mogą bankować również na telefonach. W 2013 roku Bank Pekao udostępnił aplikację PeoPay, która umożliwiała płatności mobilne, zakupy w sklepach internetowych i stacjonarnych, a także wykonywanie przelewów i wypłat gotówki.
PeoPay od samego początku wyznaczało trendy w bankowości mobilnej. Bank wprowadził mobilne płatności zbliżeniowe HCE w 2014 roku, a rok później jako pierwszy w Polsce umożliwił płatności mobilne w polskich urzędach. W 2017 roku połączono aplikację PeoPay z usługami bankowymi, tworząc jedną kompleksową aplikację mobilną.
„Dążymy do tego, aby być jednym z najszybciej rozwijających się, nowoczesnych banków. Podążając i kreując trendy w bankowaniu chcemy pozyskiwać nowych klientów, dla których poza użytecznością kluczowy jest User Experience. Jakość w tych obszarach i możliwość personalizacji w największym stopniu przekładają się na zadowolenie klientów. Robimy to już 10 lat i wciąż mamy wiele pomysłów na dalszy rozwój – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao S.A.
PeoPay oferuje szeroki zakres usług, a na przestrzeni lat wprowadzono wiele innowacyjnych rozwiązań. Klienci mogą korzystać z płatności mobilnych, korzystać z usług bankowych, płacić za zakupy internetowe i wygodnie zarządzać swoim kontem. Aplikacja PeoPay zdobyła wiele nagród i wysokie oceny zarówno ekspertów, jak i klientów.
10 lat PeoPay to imponujące liczby: ponad 2,7 mln aktywnych użytkowników, 148 tys. logowań do aplikacji co godzinę, 382 mln wykonanych przelewów o łącznej wartości 264 mld złotych. Codziennie realizowanych jest średnio 1,4 mln różnych transakcji, a płatności telefoniczne, przelewy i zakupy internetowe cieszą się największą popularnością.
PeoPay to nie tylko wygodna i użyteczna aplikacja, ale także bezpieczna. Klienci mogą personalizować swoje doświadczenie, a liczne funkcje i opcje personalizacji sprawiają, że PeoPay wyróżnia się na rynku. Bank Pekao stale rozwija aplikację i ma wiele pomysłów na przyszłość.
PeoPay - doceniana i nagradzana aplikacja bankowa
PeoPay zdobyła uznanie zarówno ekspertów, jak i klientów banku. W rankingu "Instytucja Roku 2023" organizowanym przez firmę Moje Bankowanie, aplikacja PeoPay została nagrodzona w kategoriach "Najlepsza aplikacja mobilna", "Najlepsza bankowość internetowa" i "Najlepszy zdalny proces otwarcia konta". W rankingu aplikacji bankowych w Polsce zajęła drugie miejsce, a Bank Pekao znalazł się w TOP15 badanych banków w badaniu Deloitte Digital Banking Maturity 2022. PeoPay jest również jedną z najlepiej ocenianych aplikacji finansowych w sklepach z aplikacjami.
Źródło informacji: Bank Pekao S.A.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 13.06.2023, 14:10 |
Źródło informacji | Bank Pekao S.A. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu