Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Miejskie stypendia artystyczne stanowią formę wsparcia finansowego udzielanego mieszkającym w Grudziądzu twórcom. Wsparcie projektów lokalnych służy motywowaniu artystów do podejmowania wyzwań w działalności twórczej oraz sprzyja realizacji autorskich projektów kulturalnych.
Komisja stypendialna, którą współtworzą przedstawiciele organizacji pozarządowych, radni Komisji Kultury oraz przedstawiciele Wydziału Kultury i Sportu, pozytywnie oceniła cztery złożone wnioski i postanowiła wesprzeć stypendiami projekty muzyków Pawła Wiśniewskiego, Małgorzaty Grzanki i Wiktorii Wyrostkiewicz oraz fotografki Grażyny Goralskiej.
Paweł Wiśniewski to akordeonista, który otrzymane stypendium (4.500 zł) przeznaczy na realizację projektu artystycznego pod nazwą „Grudziądzkie Wieczory Muzyczne”.
Małgorzata Grzanka jest skrzypaczką. Przyznane stypendium (kwota 2.180 zł) przeznaczy na dofinansowanie udziału w 49. Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Łańcucie.
Wiktoria Wyrostkiewicz to z kolei młoda i niezwykle utalentowana wokalistka. Otrzymane stypendium (kwota 1.920 zł) pozwoli jej na doskonalenie umiejętności na Warsztatach Wokalnych w Bydgoszczy.
Grażyna Goralska jest fotografką i animatorką kultury, która przyznane jej stypendium (2.500 zł) przeznaczy na realizację projektu fotograficzno-graficznego dotyczącego grudziądzkich bliźniąt. Przedmiotowy projekt zakończony zostanie wystawą w Galerii Akcent.
Stypendia artystyczne przyznawane są od 2012 roku. Dotychczas tej formy wsparcia artystów i ludzi kultury udzielono 80 razy. W 2023 roku w budżecie miasta zarezerwowana została na ten cel kwota 30.000 zł. Do dyspozycji komisji na II półrocze 2023 roku pozostała kwota 11.100 zł, która obecnie została rozdysponowana w całości.
Zachęcamy utalentowanych i pełnych pasji grudziądzan do składania wniosków na realizację pomysłów w dziedzinie kultury i sztuki. Kolejne wnioski o stypendia można będzie składać do 31 maja 2024 r. Szczegółowe warunki, tryb przyznawania i pozbawiania określone zostały w Uchwale Nr XXII/11/12 Rady Miejskiej Grudziądza z 22 lutego 2012 r. w sprawie określenia warunków i trybu przyznawania i pozbawiania stypendium w dziedzinie kultury i sztuki.
Wzór wniosku dostępny jest tutaj. Z kolei tutaj dostępna jest uchwała.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.06.2023, 12:36 |
Źródło informacji | UM Grudziądz |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
„Played, Worn & Torn Auction” od Julien's powraca do miasta muzyki z legendarną aukcją 20-21 listopada 2024 r.
- 19.11.2024, 15:10
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Saudyjska Komisja Filmowa uroczyście zamyka drugą edycję Konferencji Krytyki Filmowej
- 15.11.2024, 09:08
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Business Wire
-
Image
Te nietypowe znaleziska z lumpeksów zaskoczyły wszystkich
Branża tekstylna stoi w obliczu poważnych wyzwań środowiskowych. Szacuje się, że co roku produkuje się 100 miliardów sztuk odzieży, z czego ogromna część nigdy nie trafia do konsumentów lub jest noszona tylko kilka razy [1]. W ten sposób 92 miliony ton ubrań trafia każdego roku na wysypiska, tworząc toksyczne hałdy na pustyniach czy terenach wiejskich, przyczyniając się do rozwoju zjawiska zwanego „fast fashion”. To ilość, która mogłaby wypełnić… 1,5 miliona ciężarówek.- 14.11.2024, 08:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Semcore Sp. z o.o.