Newsletter

Fundacja PFR zakończyła IV edycję projektu SamoDZIELNI

27.06.2023, 10:40aktualizacja: 27.06.2023, 11:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja PFR/M. Szacho (1)
Fundacja PFR/M. Szacho (1)
Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju (Fundacja PFR) pomaga młodym ludziom, wychowującym się w pieczy zastępczej, w wejściu w dorosłość i rozpoczęciu życia zawodowego. Grupa młodzieży otrzymała bony na rozwój, czyli sfinansowanie kursów zawodowych i możliwość odbycia stażu zawodowego w hotelach Polskiego Holdingu Hotelowego.

29 uczestników, 40 godzin warsztatów, 45 godzin indywidualnych konsultacji, 20 zaangażowanych wolontariuszy ekspertów, w tym 14 wolontariuszy mentorów - tak w liczbach przedstawia się IV edycja projektu SamoDZIELNI, którą Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju zakończyła uroczystą galą.

SamoDZIELNI to autorski projekt Fundacji PFR stworzony, aby pomóc młodzieży z pieczy zastępczej zrobić pierwszy krok na rynku pracy. Młodzi ludzie wkraczają w dorosłość i rozpoczynają życie zawodowe. Te pierwsze kroki mogą mieć ogromne znaczenie i decydować o tym, jak potoczą się ich dalsze losy. Fundacja PFR już po raz czwarty wspiera młodzież w tym ważnym życiowym momencie. Do tej pory z programu skorzystało ponad 100 osób.

„Czwarta edycja obfitowała w wiele różnorodnych działań: warsztaty, spotkania z ekspertami, ale znaleźliśmy chwilę także na rekreację i integrację. Odkryliście swoje mocne strony i talenty. Dowiedzieliście się, jak wydajnie współpracować, poznaliście tajniki pisania CV i przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej, zaznajomiliście się z podstawami prawa pracy i planowania finansów” - wyliczała podczas gali Magdalena Grzankowska, prezeska zarządu Fundacji PFR.

W ramach projektu odbyły się łącznie cztery zjazdy - trzy stacjonarne w Warszawie, jeden online, a na koniec gala podsumowująca. Podczas praktycznych zajęć w Centralnym Domu Technologii młodzież miała okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez ekspertów i praktyków. W realizację warsztatów włączyli się wolontariusze Grupy Kapitałowej PFR i partnerów projektu.

„Macie szczęście, że przy wejściu w dorosłe życie spotkaliście tylu życzliwych ludzi. Myślę, że to zaprocentuje w przyszłości. Dotknęliście świata pełnego możliwości i >>dostaliście wędkę<< - nie bójcie się z niej korzystać” - apelowała podczas gali Barbara Socha, pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

Każdy uczestnik na zakończenie projektu tzw. bon na rozwój, czyli pełne finansowanie wybranego kursu zawodowego. Fundacja daje uczestnikom możliwość samodzielnego wybrania kursu, aby każdy mógł dzięki niemu rozwijać swoje pasje i mieć wpływ na swoje dalsze życie.

Dodatkowo w ramach wsparcia młodych ludzi przedstawiciele Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH) przygotowali warsztaty na temat możliwości kariery w branży hotelarskiej i turystycznej, a także zaproponowali uczestnikom projektu płatne staże zawodowe w swoich hotelach na terenie całej Polski.

„Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy wziąć udział w tym programie. Uważam, że hotelarstwo to najlepsze miejsce dla młodych chcących podziwiać świat, podróżować, ale także dla osób myślących o rozwoju zawodowym. Doskonale widać to na moim przykładzie. Poznałem świat, byłem na każdym kontynencie, a zacząłem pracę od parkingowego i doszedłem do zarządzania jedną z największych sieci hoteli w Polsce” - przekonywał Gheorghe Marian Cristescu, prezes zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie: www.fundacjapfr.pl/samodzielni.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 27.06.2023, 10:40
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ