Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Polska jako gospodarz
Prezydent RP Andrzej Duda odgrywa kluczową rolę w realizacji tego prestiżowego wydarzenia. Polska, będąca członkiem Unii Europejskiej i NATO, uczestniczy w kształtowaniu polityki regionalnej i międzynarodowej. Obecność Prezydenta Dudy na Krynica Forum 2023 podkreśla rolę Polski jako stabilnego i zaangażowanego partnera w rozmowach o nowej architekturze bezpieczeństwa w obecnej sytuacji geopolitycznej, w której znajduje się nie tylko nasz kraj, ale i cała Europa i świat. Kwestie związane ze współpracą międzynarodową oraz inwestycjami w innowacje znajdą odzwierciedlenie w rozmowach i wystąpieniach podczas Forum Koreańsko-Polskiego, któremu poświęcony będzie drugi dzień kongresu (14 września), a także międzynarodowych formatach na temat pomocy i odbudowy dotkniętej wojną Ukrainy.
Fokus na Ukrainę
Obecność prezydenta Litwy Gitanasa Nausėdy i byłego prezydenta Słowenii Boruta Pahora wpisuje się w międzynarodowy format dyskusji podczas Krynica Forum, który obejmie m.in. wyzwania związane z pomocą i odbudową dotkniętej wojną Ukrainy. Organizator przewiduje serię paneli i spotkań ukierunkowanych na kwestie związane ze skutkami rosyjskiej agresji w Ukrainie, jej odbudowy po zakończeniu konfliktu oraz uczestnictwa polskiego biznesu w tym przedsięwzięciu. Podczas zeszłorocznego spotkania (20 maja 2022 r.), prezydent Duda wraz z prezydentem Pahorem omawiali perspektywy wsparcia militarnego i humanitarnego dla Ukrainy oraz wspólną inicjatywę działań w kierunku przyznania Ukrainie statusu kandydata do Unii Europejskiej, a także potencjalnego rozszerzenia NATO.
„Ukraina musi odzyskać swoje terytorium, to międzynarodowo uznane. Jest to dążenie, do którego powinien zmierzać wolny i demokratyczny świat oraz przywódcy tego świata” - przekonywał wówczas na konferencji prasowej Prezydent Duda.
Obecność Prezydenta Pahora podczas Krynica Forum 2023 jest więc naturalną kontynuacją rozmów w kontekście wsparcia i zaangażowania w pomoc dotkniętej konfliktem zbrojnym Ukrainie.
Bezpieczeństwo energetyczne i strategiczne
Litwa, będąca członkiem Unii Europejskiej i NATO, odgrywa kluczową rolę w geopolitycznym układzie regionu bałtyckiego. Istotne znaczenie ma więc współpraca państw Europy Środkowo-Wschodniej w kontekście bezpieczeństwa energetycznego, w tym w dążeniach do osiągnięcia niezależności energetycznej. To także rozmowy dotyczące przyszłości nowoczesnych technologii i paliw alternatywnych, takich jak np. wodór, które mogą przyczynić się do przewagi konkurencyjnej państw UE w podejściu do energetyki, a także zmian klimatycznych.
W związku z tematyką energetyczną, kolejnym ważnym gościem honorowym na Krynica Forum 2023 będzie premier Korei Han Duck-soo wraz z liczną delegacją rządową z Seulu. Korea to kraj, który odnotował znaczący wzrost gospodarczy i technologiczny w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci, co przyciąga uwagę inwestorów i liderów gospodarczych z całego świata. Dlatego też projekty dotyczące energetyki jądrowej i koreańskich inwestycji w polską drogę do atomu i transformacji energetycznej - takich jak Mały i Duży Atom, przygotowywane z zaangażowaniem Orlen Synthos Green Energy i KGHM - będą szeroko omawiane wśród zagranicznych gości i ekspertów na panelach dyskusyjnych.
Współpraca między Polską a Koreą w obszarze przemysłu zbrojeniowego, a w tym dalsze zwiększanie potencjału Wojska Polskiego, jego modernizacji i wzmocnienia dzięki zakupom koreańskiego sprzętu wojskowego będą przedmiotem wystąpień i przemówień gości honorowych strony koreańskiej oraz przedstawicieli polskiego rządu, w tym wicepremiera i Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.
Krynica Forum 2023 jako platforma współpracy i dialogu
Krynica Forum 2023 to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadzi liderów politycznych, ekspertów, przedstawicieli biznesu i środowisk akademickich z wielu krajów. Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także obecność pozostałych gości honorowych - prezydenta Litwy Gitanasa Nausėdy, premiera Korei Han Duck-soo, prezydenta Słowenii w latach 2012-2022 Boruta Pahora nadaje temu wydarzeniu wyjątkowego charakteru i znaczenia.
Krynica Forum 2023 podkreśla znaczenie dialogu międzynarodowego i współpracy regionalnej jako kluczowych czynników kształtujących przyszłość Europy Środkowo-Wschodniej i świata. To wydarzenie stanowi inspirację do podejmowania wspólnych działań na rzecz pokoju, bezpieczeństwa i rozwoju gospodarczego.
Krynica Forum to nie tylko miejsce wymiany myśli i doświadczeń, ale także platforma budowania mostów między kulturami, narodami i ideologiami w myśl rozwiązywania globalnych wyzwań i tworzenia lepszej przyszłości dla całego regionu CEE.
Partnerzy Krynica Forum 2023
Partnerem Głównym tegorocznej edycji jest Województwo Małopolskie, które odgrywa kluczową rolę w organizacji i promocji Krynica Forum 2023 oraz przyczynia się do wzmacniania innowacyjności, współpracy międzynarodowej i wsparcia dla przedsiębiorczości. Miastem Gospodarzem jest Krynica-Zdrój, a Partnerami Regionalnymi są Uzdrowisko Krynica - Żegiestów SA i Województwo Podkarpackie, co podkreśla znaczenie wsparcia ze strony społeczności lokalnej. Niezwykle ważną rolę odgrywają Partnerzy Strategiczni, w tym PGE Polska Grupa Energetyczna, TAURON, Lasy Państwowe, Jastrzębska Spółka Węglowa oraz Miasto Kraków, a także Partner Instytucjonalny - Narodowy Bank Polski, którzy wspólnie przyczyniają się do sukcesu Krynica Forum. Dodatkowe wsparcie i zaangażowanie zapewniają Partnerzy Wspierający: PEKAO, Totalizator Sportowy, Orlen, KGHM, InPost oraz szeroka lista Partnerów, w tym: Mokate, Enea, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, Polska Grupa Zbrojeniowa, Krakowski Park Technologiczny, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Port Gdańsk, Port Gdynia, Bank Gospodarstwa Krajowego, Polski Fundusz Rozwoju, Polskie Koleje Państwowe, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu i zaangażowaniu różnych sektorów gospodarki w wydarzeniu.
Więcej informacji na temat wydarzenia na oficjalnej stronie: https://krynicaforum.pl/.
O Krynica Forum Krynica Forum to wydarzenie łączące biznes, politykę i środowisko akademickie, które odbędzie się w dniach 13-15 września w Krynicy-Zdroju. To platforma otwartej wymiany myśli, dyskusji na najważniejsze tematy społeczno-gospodarcze oraz budowania relacji na najwyższym szczeblu. Celem projektu jest wzmocnienie bezpieczeństwa, spójności społecznej oraz pozycji gospodarczej Polski i krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
Nota prawna: Organizator oświadcza, że Krynica Forum jest wydarzeniem oryginalnym, realizowane corocznie, począwszy od 2021 roku na podstawie wiążących umów i porozumień. Jednocześnie Organizator zastrzega, iż Wydarzenie Krynica Forum nie jest kontynuacją jakiegokolwiek innego wydarzenia dotychczas realizowanego w formie konferencji, forum lub innego rodzaju imprezy, przez jakiekolwiek inne podmioty/organizatorów.
- Facebook: https://www.facebook.com/krynicaforum/
- YouTube: https://www.youtube.com/@krynicaforum1732
- Twitter: https://twitter.com/ForumKrynica?s=20
- LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/krynica-forum/
- Instagram: https://www.instagram.com/krynicaforum/
Źródło informacji: Krynica Forum Sp. z o.o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 05.09.2023, 11:47 |
Źródło informacji | Krynica Forum sp. z o.o. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE