Newsletter

Nowe horyzonty w przemyśle stalowym: Kongres STEEL 2023 wkracza na scenę

15.09.2023, 15:43aktualizacja: 15.09.2023, 15:52

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Takiego wydarzenia jeszcze nie było. Z czystym sumieniem można powiedzieć, że na dwa dni Katowice staną się stalową stolicą Polski, a współczynnik osób z branży stalowej i przemysłu ciężkiego na kilometr kwadratowy będzie poza skalą. Kongres stanie się również miejscem konfrontacji różnych światów – przemysłu, polityki i nauki. 18-19 września w MCK Katowice odbędzie się pierwsza edycja Europejskiego Kongresu Stalowego STEEL 2023. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Pełny program oraz rejestracja - https://steelcongress.eu/ 

To będą dwie niesamowicie intensywne doby. Zaplanowano ponad dwadzieścia paneli dyskusyjnych, warsztatów i wystąpień. Główny temat: przyszłość polskiego przemysłu stalowego. Tak jak każda branża, ta również jest u progu rewolucji.

Wszystko rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 11:00. Inauguracja będzie okazją do pierwszej dyskusji na temat przemysłowej przyszłości Polski oraz perspektyw, które stoją przed naszym krajem. Jedno jest pewne: potrzebujemy własnej stali. Jak to osiągnąć? Na uroczyste otwarcie zaproszono osoby, które mogą odpowiedzieć na to pytanie.

W Kongresie wezmą udział:

  • Jacek Sasin – minister aktywów państwowych, przewodniczący Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów,
  • Anna Moskwa – minister klimatu i środowiska,
  • Tomasz Heryszek – prezes zarządu, Węglokoks S.A.,
  • Tomasz Zjawiony – prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej,
  • Marek Akciński – wiceprezes zarządu ds. grupy kapitałowej Węglokoks S.A.,
  • Gabriela Morawska-Stanecka – wicemarszałek Senatu RP,
  • Stefan Moritz – sekretarz generalny European Entrepreneurs CEA-PME,
  • Mirosław Motyka – prezes zarządu, Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa,
  • Grzegorz Tobiszowski – poseł do Parlamentu Europejskiego,
  • Marek Wesoły – sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, pełnomocnik rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego.

Jeden z pierwszych paneli dyskusyjnych będzie poświęcony „Megatrendom kształtującym przemysł stalowy w Europie w warunkach niestabilnego otoczenia”. Trzonem będzie debata o wpływie dzisiejszych zmian klimatycznych, innowacji technologicznych, czy geopolitycznej niestabilności tej gałęzi przemysłu.

Co jeszcze czeka odwiedzających kongres? Warto sprawdzić agendę, która znajduje się na https://steelcongress.eu/ 

Sztuczna inteligencja to broń naszych czasów

Większość kojarzy AI z niewinną rozmową z Chatem GPT czy aplikacją, która postarzała nasz wygląd. Nic bardziej mylnego: AI wprowadza rewolucyjne zmiany do planowania produkcji, analizy danych czy tworzenia procesów. Prof. nadzw. dr hab. Marcin Lis – prorektor ds. studenckich i współpracy z otoczeniem akademii WSB poprowadzi panel dyskusyjny, który pokaże, i być może wyłoni, zastosowanie nowych narzędzi w przemyśle stalowym.

Stal gwarancją bezpieczeństwa

Nikogo nie powinno dziwić, że Polska powinna dynamicznie budować swoją siłę wojskową. To już się dzieje. Innowacyjne rozwiązania stalowe przyczyniają się do wzmocnienia potencjału obronnego, tworzenia nowoczesnego sprzętu wojskowego oraz zabezpieczania naszych interesów na arenie międzynarodowej. Co jeszcze możemy zrobić? Czy maksymalnie wykorzystujemy nasz potencjał? W trakcie panelu „Stal dla przemysłu obronnego gwarancją bezpieczeństwa” zestawione zostaną punkty widzenia rządu, przemysłu obronnego i stalowego.

Nie samym przemysłem człowiek żyje

Oprócz grona „stalowych ludzi” na wydarzeniu wystąpią eksperci od komunikacji, rozwoju biznesu, ekonomii oraz etykiety w biznesie. W poniedziałek dr Maciej Kawecki poprowadzi #steel_talk: „Już nie twórca, a stwórca”. Za to we wtorek zaplanowano wystąpienia „Sztuka etykiety biznesowej” oraz „Sztuka komunikacji w biznesie”.

To będzie pierwsze takie wydarzenie w Polsce skupiające branżę stalową i sektory z nią związane, od transportu i logistyki, po IT, finanse oraz handel.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracja trwa, a liczba miejsc jest ograniczona - https://www.steelcongress.eu/ 

Organizatorem Kongresu jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, która od ponad 30 lat podejmuje inicjatywy wpływające na poprawę konkurencyjności polskich przedsiębiorstw i zwiększenie ich innowacyjności.

Źródło informacji: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.09.2023, 15:43
Źródło informacji Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ