Newsletter

Kujawsko-Pomorskie: XXVIII Festyn Archeologiczny w Biskupinie

19.09.2023, 07:20aktualizacja: 19.09.2023, 07:25

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

XXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski / eventphoto.com_.pl dla UMWKP
XXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski / eventphoto.com_.pl dla UMWKP
W sobotę (16 września) rozpocznie się XXVIII Festyn Archeologiczny w Biskupinie. W osadzie nad jeziorem, podczas pokazów i warsztatów edukacyjnych, przeniesiemy się w czasie i będziemy mogli przyjrzeć się codzienności naszych przodków.

Każda z dotychczasowych odsłon imprezy była poświęcona innej tematyce. Tegoroczna edycja odbywa pod hasłem „My Słowianie”.

W trakcie festynu dowiemy się skąd się wzięli Słowianie, jak ich życie i działalność wpływały na przyrodę. Zobaczymy, nie tylko broń i narzędzia, ale także poznamy sztukę wojenną. Będziemy mogli przyjrzeć się słowiańskim strojom, mieszkaniom i kuchni. Warsztaty, pokazy, inscenizacje i opowieści uświetnią koncerty muzyki etnicznej.

Festyn potrwa pięć dni i zakończy się w środę (20 września). Szczegóły związane z imprezą można znaleźć na stronie muzeum.

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie jest marszałkowską instytucją kultury. To jeden z największych rezerwatów archeologicznych w Europie (zlokalizowany na obszarze prawie 40 hektarów), na jego terenie znaleźć można bogate ślady osadnictwa od epoki kamienia aż do wczesnego średniowiecza, w tym pozostałości wyjątkowo dobrze zachowane osady obronnej z przełomu epok brązu i żelaza zwanej „Polskimi Pompejami”. Ze wsparciem samorządu województwa rezerwat sukcesywnie realizuje projekty umożliwiające rekonstrukcję i stylizację kolejnych obiektów.

Samorząd województwa jest organem prowadzącym dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, Galerii Sztuki „Wozownia” w Toruniu, Muzeum Etnograficznego im. prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Opery „NOVA” w Bydgoszczy, Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, Pałacu Lubostroń w Lubostroniu, Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy, Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu, Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu i Kujawsko-Pomorskiego Centrum Dziedzictwa w Toruniu.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 19.09.2023, 07:20
Źródło informacji Kujawsko-Pomorskie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ