Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MFIPR: Trwa nabór na projekty drogowe z programu Interreg-Słowacja (komunikat)

26.09.2023, 16:54aktualizacja: 27.09.2023, 13:22

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje:

Trwa nabór z programu Interreg Polska – Słowacja na projekty infrastruktury drogowej o charakterze transgranicznym. Wspólny Sekretariat Programu Interreg Polska – Słowacja oraz Regionalny Punkt Kontaktowy Województwa Śląskiego zorganizowały dzisiaj w Bielsku-Białej szkolenia, na których potencjalni wnioskodawcy mogli uzyskać szczegółowe informacje, co do warunków w konkursie, a także jak prawidłowo wypełnić wniosek o dofinansowanie i pozostałe niezbędne dokumenty.

- Dofinansowanie z konkursu przeznaczamy na poprawę dostępności dla transportu publicznego i bezpieczeństwa w ruchu drogowym na polsko-słowackim pograniczu. Wsparcie mogą uzyskać projekty związane z przebudową i modernizacją dróg oraz drogowych obiektów inżynierskich. To inwestycje, które będą służyć mieszkańcom po obu stronach granicy – powiedział minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

Minister podkreślił, że wnioskodawcy mogą składać wnioski projektowe do 31 października br. Pula dostępnych środków w naborze wynosi ponad 82,5 mln zł (18 mln euro), maksymalna wartość wsparcia projektu to ok. 18,3 mln zł (4 mln euro). Poziom dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego może wynieść do 80 proc. kosztów kwalifikowanych.

Nabór na projekty drogowe z programu Interreg-Słowacja

Interreg Polska-Słowacja to jeden z 11 unijnych programów współpracy transgranicznej, który Polska realizuje w międzynarodowych partnerstwach w ramach polityki spójności na lata 2021-2027. Program wspiera rozwój, współpracę oraz integrację terenów górskich i polsko-słowackiego pogranicza i ich obywateli. Przyczynia się do poprawy jakości życia lokalnych społeczności.

Dofinansowanie na projekty drogowe z programu Interreg-Słowacja mogą uzyskać projekty, które:

• znajdują się w pasie do 30 km od granicy państwa i prowadzą bezpośrednio do tego samego przejścia granicznego pomiędzy Polską i Słowacją;

• znajdują się w pasie do 30 km od granicy państwa i bezpośrednio łączą się z drogami publicznymi prowadzącymi bezpośrednio do tego samego przejścia granicznego pomiędzy Polską i Słowacją.

Kto może otrzymać dofinansowanie

O wsparcie z naboru Interereg Polska-Słowacja na projekty drogowe mogą ubiegać się:

• jednostki samorządu terytorialnego wraz z podległymi im jednostkami organizacyjnymi oraz ich stowarzyszenia i związki;

• podmioty, w których większość jednostek/udziałów należy do jednostki samorządowej lub samorządowego związku/zrzeszenia;

• zarządcy dróg publicznych;

• Europejskie ugrupowania współpracy terytorialnej (EUWT).

Wsparcie dotyczy obszarów:

• w Polsce – w województwie śląskim: podregion bielski i powiat pszczyński z podregionu tyskiego; w województwie małopolskim: podregiony oświęcimski, nowosądecki, nowotarski oraz powiat myślenicki z podregionu krakowskiego; w województwie podkarpackim: podregiony krośnieński i przemyski, powiat m. Rzeszów oraz powiat rzeszowski z podregionu rzeszowskiego,

• na Słowacji – podregiony: Żyliński Kraj Samorządowy i Preszowski Kraj Samorządowy oraz powiat Spiska Nowa Wieś w Koszyckim Kraju Samorządowym.

Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj: https://pl.plsk.eu/-/ogloszenie-o-naborze-wnioskow-o-dofinansowanie-drogi

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ amac/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.09.2023, 16:54
Źródło informacji MFIPR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ