Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W raporcie, który powstał pod kierunkiem dra hab. Grzegorza Tchorka, wicedyrektora Instytutu Energetyki, pokażemy popyt jaki deklarują takie branże jak energetyka czy ciepłownictwo, ale również hutnictwo czy transport. Będzie to pierwsze opracowanie w Polsce, które w tak kompleksowy sposób potraktuje problematykę zapotrzebowania wodorowego gospodarki.
W debacie 1 na 1 na temat opłacalności rozwiązań wodorowych zmierzą się Marcin Popkiewicz - analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz z dr hab. inż. Jakubem Kupeckim, prof. IEn - dyrektorem Instytutu Energetyki.
Podczas paneli dyskusyjnych spróbujemy odpowiedzieć na pytanie ile wodoru potrzebuje gospodarka Polski, dokonamy przeglądu poszczególnych branż, a także sprawdzimy ich gotowość do implementacji rozwiązań wodorowych.
Poromawiamy o dostępności technologii magazynowania i transportowania wodoru, o rozwoju infrastruktury oraz upowszechnieniu rozwiązań poza sektorem pojazdów osobowych i komercjalizacji rozwiązań w transporcie ciężkim, lotniczym i morskim. Na koniec nie zabraknie dyskusji o finansowaniu technologii wodorowych.
Michał Niewiadomski z Klubu Energetycznego zwraca uwagę, że Polska jako trzeci w Europie a piąty na świecie producent wodoru szarego, musi „zazieleniać” produkcję paliwa przyszłości. - Potrzebujemy nadwyżek energii odnawialnej, aby z niej zasilać elektrolizery które będą produkować zielony wodór - mówi założyciel Klubu Energetycznego.
Dr hab. Grzegorz Tchorek, profesor Instytutu Energetyki dodaje, że w prezentowanym podczas konferencji raporcie znajdą się nie tylko informacje na temat zapotrzebowania na zielony wodór takich branż jak transport czy elektroenergetyka. - Zrobiliśmy szacunku dotyczące tego ile wodoru może zostać zastosowanych w hutnictwie metali żelaznych i nieżelaznych, część wodoru powinna być zastosowana w ciepłownictwie - mówi wicedyrektor Instytutu Energetyki.
Konferencja odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim ul. Dobra 55 wejście od ul. Browarnej.
Agenda i rejestracja na stronie - HYDROGENCONFERENCE.PL
Organizatorzy:
Klub Energetyczny
Wydział Zarządzania UW
Instytut Energetyki - Instytut Badawczy
Partnerzy:
Agencja Rozwoju Przemysłu
Bank Gospodarstwa Krajowego
European Energy Polska
Toyota Motor Europe
Partnerzy Merytoryczni:
Izba Gospodarcza Gazownictwa
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Patronat Honorowy:
Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Źródło informacji: Klub Energetyczny
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.11.2023, 10:11 |
Źródło informacji | Klub Energetyczny |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE