Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W raporcie, który powstał pod kierunkiem dra hab. Grzegorza Tchorka, wicedyrektora Instytutu Energetyki, pokażemy popyt jaki deklarują takie branże jak energetyka czy ciepłownictwo, ale również hutnictwo czy transport. Będzie to pierwsze opracowanie w Polsce, które w tak kompleksowy sposób potraktuje problematykę zapotrzebowania wodorowego gospodarki.
W debacie 1 na 1 na temat opłacalności rozwiązań wodorowych zmierzą się Marcin Popkiewicz - analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz z dr hab. inż. Jakubem Kupeckim, prof. IEn - dyrektorem Instytutu Energetyki.
Podczas paneli dyskusyjnych spróbujemy odpowiedzieć na pytanie ile wodoru potrzebuje gospodarka Polski, dokonamy przeglądu poszczególnych branż, a także sprawdzimy ich gotowość do implementacji rozwiązań wodorowych.
Poromawiamy o dostępności technologii magazynowania i transportowania wodoru, o rozwoju infrastruktury oraz upowszechnieniu rozwiązań poza sektorem pojazdów osobowych i komercjalizacji rozwiązań w transporcie ciężkim, lotniczym i morskim. Na koniec nie zabraknie dyskusji o finansowaniu technologii wodorowych.
Michał Niewiadomski z Klubu Energetycznego zwraca uwagę, że Polska jako trzeci w Europie a piąty na świecie producent wodoru szarego, musi „zazieleniać” produkcję paliwa przyszłości. - Potrzebujemy nadwyżek energii odnawialnej, aby z niej zasilać elektrolizery które będą produkować zielony wodór - mówi założyciel Klubu Energetycznego.
Dr hab. Grzegorz Tchorek, profesor Instytutu Energetyki dodaje, że w prezentowanym podczas konferencji raporcie znajdą się nie tylko informacje na temat zapotrzebowania na zielony wodór takich branż jak transport czy elektroenergetyka. - Zrobiliśmy szacunku dotyczące tego ile wodoru może zostać zastosowanych w hutnictwie metali żelaznych i nieżelaznych, część wodoru powinna być zastosowana w ciepłownictwie - mówi wicedyrektor Instytutu Energetyki.
Konferencja odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim ul. Dobra 55 wejście od ul. Browarnej.
Agenda i rejestracja na stronie - HYDROGENCONFERENCE.PL
Organizatorzy:
Klub Energetyczny
Wydział Zarządzania UW
Instytut Energetyki - Instytut Badawczy
Partnerzy:
Agencja Rozwoju Przemysłu
Bank Gospodarstwa Krajowego
European Energy Polska
Toyota Motor Europe
Partnerzy Merytoryczni:
Izba Gospodarcza Gazownictwa
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Patronat Honorowy:
Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Źródło informacji: Klub Energetyczny
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.11.2023, 10:11 |
Źródło informacji | Klub Energetyczny |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
PLL LOT rozszerzają swoją obecność na lotniskach regionalnych, łącząc Kraków z Paryżem-Orly
• Polskie Linie Lotnicze LOT połączą bezpośrednimi rejsami Kraków i Paryż-Orly (ORY).
• Inauguracyjny rejs został zaplanowany na 31 marca 2025 roku.
• Połączenie z Kraków Airport będzie realizowane każdego dnia tygodnia, przez cały rok.
• Otwarcie nowej trasy jest potwierdzeniem planów narodowego przewoźnika na rozwój siatki połączeń również na lotniskach regionalnych.- 21.01.2025, 16:30
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PLL LOT
-
Image
Rok 2024 był pomyślny dla międzynarodowej działalności Yutong Bus, przynosząc dalszy rozwój innowacji
Firma odnotowała przełom, a całkowita roczna wielkość sprzedaży osiągnęła 46 918 sztuk, co oznacza wzrost o 28,48% rok do roku.- 21.01.2025, 12:58
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Razem dla życia - Unum i Karol Bączkowski łączą siły
Unum ogłasza współpracę z Karolem Bączkowskim, doświadczonym ratownikiem medycznym. W ramach partnerstwa firma przeszkoli swoich pracowników i agentów z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Spółka została partnerem wydania „Książki o pierwszej pomocy napisanej przez życie” autorstwa Karola Bączkowskiego.- 21.01.2025, 11:56
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Unum Życie TUiR S.A.