Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Singapore Fintech Festival to największe międzynarodowe wydarzenie w świecie fintech. Polskie firmy i instytucje promują rodzime innowacje w obszarze finansów pod hasłem „Future Finance Poland”. Uczestnicy mogą m.in. odwiedzić polski pawilon narodowy. Jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalu jest Poland ASEAN Fintech Forum (ASEAN to Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej, ang. Association of South-East Asian), w trakcie którego przedstawiciele biznesu z Polski i krajów ASEAN rozmawiają o obszarach potencjalnej współpracy.
Głównym przesłaniem polskiej delegacji jest pokazanie przewag Polski, które dają jej silne atuty w staraniach o wejście do czołówki globalnych centrów finansowych.
„Obecność PKO Banku Polskiego na Singapore Fintech Festival pomoże w zagranicznej promocji innowacyjności polskiego sektora finansowego oraz szerzej także całej gospodarki. Chcemy pokazać na konkretnych przykładach, m.in. z PKO Banku Polskiego, jak bardzo zaawansowany technologicznie jest nasz sektor bankowy oraz zachęcić przedstawicieli zagranicznych firm do współpracy w obszarze rozwoju innowacji” - mówi Marek Myszka, dyrektor Biura Innowacji PKO Banku Polskiego.
„Dążymy do wzmocnienia pozycji Polski jako globalnego gracza w obszarze fintech oraz wykorzystania potencjału, jaki stwarzają nasze przewagi m.in. w obszarze rozwoju sztucznej inteligencji” - dodaje.
Polska ma silne atuty, które wzmacniają jej pozycję na globalnej scenie innowacji w obszarze finansów. W ciągu ostatnich 30 lat niemal od podstaw zbudowała silny i konkurencyjny sektor bankowy, który jest dziś uznawany za jeden z najbardziej dojrzałych cyfrowo na świecie. Na tle krajów Europy Środkowo-Wschodniej Polska ma najwyższą liczbę działających fintechów oraz najwyższą wartość inwestycji typu Venture Capital. Ważną przewagą Polski jest również dostęp do najlepszych ekspertów w dziedzinie IT. Polska jest światowym numerem 1 pod względem liczby medali zdobywanych w międzynarodowych olimpiadach informatycznych w przeliczeniu na milion mieszkańców. W branży IT w Polsce pracuje niemal pół miliona osób, a każdego roku na rynek pracy trafia dodatkowo 11 tys. absolwentów kierunków związanych z IT.
„PKO Bank Polski to przykład tego jak umiejętne wykorzystanie technologii oraz puli talentów i ich wysokich kompetencji pomaga w budowaniu globalnej pozycji. Bank rozwija własne rozwiązania w zakresie: AI, robotyzacji, automatyzacji oraz zastępowania tradycyjnej infrastruktury rozwiązaniami chmurowymi” - wylicza Myszka.
PKO Bank Polski rozbudowuje także ekosystem usług wokół swojej aplikacji IKO, która przekroczyła rekordowe na polskim rynku bankowym 7,7 mln aktywacji. Jako pierwszy w Polsce uruchomił swoją placówkę bankową w metawersie, a w tworzeniu i wprowadzaniu innowacji pomaga mu autorska platforma Let’s Fintech with PKO Bank Polski, która łączy świat startupów z różnymi obszarami działalności banku.
Postęp technologiczny, przemiany pokoleniowe, globalizacja oraz transformacja modelu życia i pracy radykalnie przekształcają dotychczasowe centra finansowe, zarazem umożliwiając tworzenie nowych, opartych na wcześniej pomijanych przewagach konkurencyjnych.
„Dzięki połączeniu sił pod wspólnym hasłem >>Future Finance Poland<<, bliskiej współpracy sektora prywatnego i publicznego, przemyślanemu doborowi specjalizacji oraz rozwijaniu i wykorzystywaniu technologii takich jak sztuczna inteligencja, Polska w ciągu kilku lat może awansować do grona 30 najbardziej konkurencyjnych centrów finansowych na świecie” - przekonuje Paweł Widawski, prezes zarządu Fundacji FinTech Poland.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 16.11.2023, 15:31 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE