Pobierz materiał i Publikuj za darmo
SHENZHEN, Chiny, 7 grudnia 2023 r. /PRNewswire/ -- Niedawno w Shenzhen odbyło się ogłoszenie laureatów konkursu „Innowacyjne Przedsiębiorstwo ESG” zorganizowanego przez Forbes China. Uczestniczący w ceremonii przedstawiciele administracji rządowej i biznesu, eksperci ds. ESG i inni, wymienili się najlepszymi praktykami w obszarze ESG oraz dyskutowali o nowatorskim podejściu do ESG. Przemówienie wygłosił zaproszony na to wydarzenie urzędujący prezes Grupy CHINT Luan Guangfu.
Podczas wydarzenia ogłoszono „Ranking Innowacyjnych Przedsiębiorstw ESG Forbes China 2023”, a Grupa CHINT otrzymała wyróżnienie za wybitne osiągnięcia w obszarze ESG. Forbes China oświadczył, że wydarzenie to ma na celu ciągłą promocję i popularyzację innowacji, a także wybitnych osiągnięć przedsiębiorstw w obszarze środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego (ESG).
„CHINT, pionier i eksplorator zielonego i niskoemisyjnego rozwoju, opiera swoją strategię korporacyjną o zasady ESG, a ponadto analizuje rozwiązania cyfrowe i realizuje inicjatywy dotyczące neutralności węglowej” - podkreślił Luan Guangfu.
CHINT dąży do tego, aby stać się światowym liderem w dziedzinie rozwiązań w obszarze inteligentnej energii, swoją misję koncentruje przede wszystkim na zapewnieniu bardziej bezpiecznej, zielonej, dostępnej i wydajnej energii, wpisującej się z zrównoważony rozwój i cele środowiskowe. Spółka bierze aktywny udział w budowaniu nowych systemów energetycznych i elektroenergetycznych, aktywnie włącza zasady ESG w poszczególne sektory prowadzonej działalności. Jednostki zależne Grupy CHINT, w tym CHINT Electrics, Astronergy i CHINT Aneng, opublikowały w tym roku raporty ESG, w których dzielą się koncepcjami i praktykami ESG.
Wdrożony przez Grupę CHINT model branżowy „Fotowoltaika+” łączy korzyści gospodarcze, społeczne i środowiskowe, promuje innowacyjne podejście do integracji wielu scenariuszy, m.in. elektroenergetyki solarnej i energii opartej na magazynach wykorzystujących piasek, rybołówstwie i energii solarnej, rolnictwie i energii solarnej, a także leśnictwie i energii solarnej. Podejście to przynosi pozytywne korzyści gospodarcze, ekologiczne i społeczne. Obecnie CHINT inwestuje w projekty energetyczne o mocy łącznej ponad 31 GW, dostarczające ponad 34 miliardy kWh zielonej energii elektrycznej rocznie i ograniczające emisję dwutlenku węgla o ponad 35 milionów ton.
W świetle wyzwań związanych ze zmianą klimatu współpraca globalna nabiera kluczowego znaczenia. Lily Zhang, prezes CHINT Global, CHINT Electrics i CHINT Global podkreśliła korzyści wynikające ze współpracy, burzy mózgów oraz wymiany technologii, jakie wynikają ze współdziałania. W 2023 r. CHINT we współpracy z międzynarodową firmą konsultingową Kearney opublikowało „Białą Księgę Neutralności Węglowej CHINT Electrics” oraz „Deklarację Zeroemisyjności”.
Powstawanie nowych barier, będące problemem światowym, sprawia, że zielone rozwiązania służące obniżeniu emisyjności są dziś o wiele bardziej potrzebne niż kiedykolwiek wcześniej. CHINT nie ustaje w wysiłkach na rzecz zbudowania przewagi, która charakteryzowałaby cały łańcuch dostaw i dostarczania partnerom globalnym bardziej bezpiecznej, zielonej, dostępnej i wydajnej energii, a także promowania zielonego, niskoemisyjnego i wysokiej jakości rozwoju różnych sektorów.
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2295399/CHINT_Named_ESG_Innovation_Enterprise_Forbes_China.jpg
Źródło: CHINT
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 08.12.2023, 09:29 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |