Pobierz materiał i Publikuj za darmo
TASZKENT, Uzbekistan, 12 stycznia 2024 r. /PRNewswire/ -- Firma Arctech, największy dostawca systemów monitorowania energii słonecznej z kontraktami o mocy ponad 3 GW w Uzbekistanie, poinformowała, że jej jednoosiowe moduły śledzące SkyWings umożliwiły zgodne z harmonogramem i zrealizowane w dniu 27 grudnia 2023 r. podłączenie do sieci pierwszej 400 MW fazy projektu fotowoltaicznego China Energy Engineering Group (CEEC) o całkowitej mocy 1 GW.
Dysponując ogromnymi zasobami energii słonecznej, które zaspokajają 97% jego potencjału odnawialnych źródeł energii, Uzbekistan jest pionierem ambitnej strategii transformacji energetycznej, mającej na celu osiągnięcie neutralności węglowej do 2050 roku. Projekt CEEC, głównego partnera w rozwoju infrastruktury Uzbekistanu z ponad 8,1 miliarda dolarów ekologicznych inwestycji, zapoczątkowuje nową erę rewolucyjnych osiągnięć w dziedzinie odnawialnych źródeł energii.
Wykorzystując innowacyjne moduły śledzące Arctech, dostosowane do często występujących w Uzbekistanie burz piaskowych i suchego klimatu, projekt CEEC stanowi monumentalny przełom jako największa instalacja fotowoltaiczna w Azji Środkowej. Całkowicie uruchomiony projekt o mocy 1 GW będzie generował 2,4 miliarda kWh rocznie, tworząc jednocześnie 1600 nowych miejsc pracy.
Uroczystość podłączenia do sieci, w której uczestniczył prezydent Shavkat Mirziyoyev, potwierdziła zaangażowanie Uzbekistanu w rozwój transformacji energetycznej i wykorzystanie ogromnego potencjału energii słonecznej, przy jednoczesnym zastosowaniu rozwiązań partnerów takich jak Arctech.
Po ukończeniu trzeciego projektu w Uzbekistanie w 2023 roku spółka Arctech ugruntowała swoją pozycję niezastąpionego długoterminowego partnera specjalizującego się w dostarczaniu rozwiązań w zakresie systemów monitorowania energii słonecznej i systemów regałowych na potrzeby podpisanych w tym kraju umów na inwestycje o łącznej mocy 3 GW. Dzięki potwierdzonej w praktyce technologii spółki, zoptymalizowanej pod kątem eksploatacji w niesprzyjających warunkach, Uzbekistan jest doskonale przygotowany do realizacji wyznaczonych sobie ambitnych celów w zakresie odnawialnych źródeł energii.
Wraz z dalszym otwieraniem się gospodarki tego kraju chińskie spółki takie jak CEEC odgrywają coraz istotniejszą rolę we wspieraniu rozwoju potencjału energii odnawialnej. Dzięki bogactwu zasobów energii słonecznej współpraca w obszarach takich jak transfer technologii i szkolenia personelu toruje drogę do bardziej zrównoważonej przyszłości w nadchodzących dziesięcioleciach.
Ten przełomowy projekt symbolizuje zacieśnienie współpracy między Chinami a Azją Środkową w zakresie budowy proekologicznej infrastruktury w ramach inicjatywy Pasa i Szlaku. Chińskie przedsiębiorstwa są gotowe podzielić się doświadczeniem, technologią i inwestycjami, aby przyspieszyć ambitne plany transformacji energetycznej Uzbekistanu.
Źródło: Arctech
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 12.01.2024, 08:38 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |