Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Sztab Generalny Wojska Polskiego informuje:
Podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej opracowali nowatorski projekt aplikacji, wspierającej działalność żołnierzy wojska polskiego na granicy.
Przygotowane przez studentów Wydziału Cybernetyki narzędzie rejestruje i wizualizuje intensywność różnego typu zdarzeń w czasie i przestrzeni, z uwzględnieniem wielu czynników, takich jak warunki atmosferyczne, pora doby, miejsce zdarzenia, liczba osób, czy miejsca przelotów dronów.
Aplikacja umożliwia analizę zbieranych w różnej perspektywie czasowej danych, a wyniki i wnioski mogą stanowić materiał pomocniczy w procesie planowania działań ochronnych na naszej granicy.
Narzędzie, stworzone przez podchorążych WAT podczas ich praktyk na granicy w niespełna 2 tygodnie, jest już testowana przez Wojskowe Zgrupowanie Zadaniowe Podlasie.
Wyrazy uznania za odwagę w podejmowaniu innowacyjnych wyzwań przekazał dziś studentom generał Wiesław Kukuła, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. W spotkaniu uczestniczył również gen. bryg. prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak, rektor-komendant WAT.
***
Wojskowa Akademia Techniczna kształci studentów wojskowych i cywilnych na 8 wydziałach. W bieżącym roku akademickim na kierunkach wojskowych studiuje ponad 3 tysiące podchorążych (około 1100 osób kandyduje na studia wojskowe), zaś na kierunkach cywilnych kształci się ponad 5 tysięcy osób.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ fos/ mhr/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 05.04.2024, 19:35 |
Źródło informacji | SGWP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |