Newsletter

Nauka i technologie

Etycznie i bezpiecznie w cyfrowym świecie

11.04.2024, 12:54aktualizacja: 11.04.2024, 12:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta - Mark Brzeziński, ambasador USA
Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta - Mark Brzeziński, ambasador USA
Trwa konferencja Programu Fulbrighta poświęcona cyfrowemu światu jutra, współczesnym mediom i technologiom.

Konferencja “Ethical, Smart and Safe: Navigating the Digital World of Tomorrow”, poświęcona współczesnym mediom i technologiom, rozpoczęła się dziś w Warszawie.

Wydarzenie otworzyli ambasador USA Mark Brzeziński i podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki Andrzej Szeptycki. Mark Brzeziński wspominał jakie znaczenie miał dla niego pobyt na stypendium Fulbrighta na początku lat 90. i podziękował obecnym za podejmowanie aktualnych tematów. Wiceminister Szeptycki zaakcentował dwustronny charakter wymiany polsko-amerykańskiej i życzył kolejnych sukcesów.

Uczestnicy i uczestniczki konferencji wysłuchali wykładu otwierającego prof. Stephena Farnswortha, politologa z University of Mary Washington w stanie Virginia (USA), który przebywa aktualnie na stypendium Fulbrighta na Uniwersytecie Warszawskim. Prof. Farnsworth analizował znaczenie humoru politycznego w walce z dezinformacją przywołując przykłady fake newsów z czasów pandemii COVID-19 i ich weryfikacji w wieczornych programach komediowych.

Podczas konferencji występuje 22 ekspertów i ekspertek z Polski i z USA, wśród nich 18 stypendystów i stypendystek Programu Fulbrighta, zajmujących się dziennikarstwem, społecznym wymiarem technologii, w tym generatywnej sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwem i powiązanymi tematami.

Program Fulbrighta to nie tylko nauka, ale też sztuka. Wieczorem będzie czas na akcent muzyczny, w wykonaniu absolwenta Fulbrighta Iwo Jedyneckiego, w duecie z Karoliną Mikołajczyk – laureatów Paszportów Polityki 2023 w kat. Muzyka Poważna.

Program Fulbrighta od 65 lat oferuje stypendia z Polski do USA i ze Stanów do Polski dla osób studiujących, prowadzących badania naukowe i działalność dydaktyczną. Stypendia otrzymują osoby reprezentujące wszystkie dziedziny nauki i sztuki oraz różnorodne środowiska. Programem zarządza Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta w ścisłej współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Konferencja potrwa do piątku, 12 kwietnia.

Organizator: Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta

Strona konferencji: https://fulbright.edu.pl/65th/conference/

KONTAKT:

Aleksandra Szaniawska

e-mail: aleksandra.szaniawska@fulbright.edu.pl

tel. +48 575 381 559

Źródło informacji: Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 11.04.2024, 12:54
Źródło informacji Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ