Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Konferencja “Ethical, Smart and Safe: Navigating the Digital World of Tomorrow”, poświęcona współczesnym mediom i technologiom, rozpoczęła się dziś w Warszawie.
Wydarzenie otworzyli ambasador USA Mark Brzeziński i podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki Andrzej Szeptycki. Mark Brzeziński wspominał jakie znaczenie miał dla niego pobyt na stypendium Fulbrighta na początku lat 90. i podziękował obecnym za podejmowanie aktualnych tematów. Wiceminister Szeptycki zaakcentował dwustronny charakter wymiany polsko-amerykańskiej i życzył kolejnych sukcesów.
Uczestnicy i uczestniczki konferencji wysłuchali wykładu otwierającego prof. Stephena Farnswortha, politologa z University of Mary Washington w stanie Virginia (USA), który przebywa aktualnie na stypendium Fulbrighta na Uniwersytecie Warszawskim. Prof. Farnsworth analizował znaczenie humoru politycznego w walce z dezinformacją przywołując przykłady fake newsów z czasów pandemii COVID-19 i ich weryfikacji w wieczornych programach komediowych.
Podczas konferencji występuje 22 ekspertów i ekspertek z Polski i z USA, wśród nich 18 stypendystów i stypendystek Programu Fulbrighta, zajmujących się dziennikarstwem, społecznym wymiarem technologii, w tym generatywnej sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwem i powiązanymi tematami.
Program Fulbrighta to nie tylko nauka, ale też sztuka. Wieczorem będzie czas na akcent muzyczny, w wykonaniu absolwenta Fulbrighta Iwo Jedyneckiego, w duecie z Karoliną Mikołajczyk – laureatów Paszportów Polityki 2023 w kat. Muzyka Poważna.
Program Fulbrighta od 65 lat oferuje stypendia z Polski do USA i ze Stanów do Polski dla osób studiujących, prowadzących badania naukowe i działalność dydaktyczną. Stypendia otrzymują osoby reprezentujące wszystkie dziedziny nauki i sztuki oraz różnorodne środowiska. Programem zarządza Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta w ścisłej współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Konferencja potrwa do piątku, 12 kwietnia.
Organizator: Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta
Strona konferencji: https://fulbright.edu.pl/65th/conference/
KONTAKT:
Aleksandra Szaniawska
e-mail: aleksandra.szaniawska@fulbright.edu.pl
tel. +48 575 381 559
Źródło informacji: Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 11.04.2024, 12:54 |
Źródło informacji | Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Meteorolog: my, ludzie, mamy wpływ na klimat, ale dobrze, że nie możemy wpływać na pogodę PAP
W atmosferze Ziemi gromadzi się energia zdolna zatapiać miasta, zrównywać budynki z ziemią, zrzucać na każdy metr kwadratowy hektolitry wody. Choć kontrolowanie pogody może się wydawać kuszące - dobrze, że ludzie tego nie umieją. Taka władza mogłaby być używana nieodpowiednio - powiedział PAP meteorolog dr Dariusz Baranowski.- 23.11.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Dr Paulina Legutko-Kobus z SGH: planowanie przestrzenne umożliwia ochronę krajobrazu PAP
Samorządy mają wiele narzędzi do ochrony krajobrazu, pytanie - czy potrafią je wykorzystywać? - zauważa dr Paulina Legutko-Kobus, kierowniczka Zakładu Polityki Regionalnej i Lokalnej Szkoły Głównej Handlowej. „Jako kluczowe narzędzie wymieniane są instrumenty planowania przestrzennego” - mówi ekspertka.- 22.11.2024, 15:22
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom