Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Według ekspertów PKO Banku Polskiego bankowość przyszłości to bankowość internetowa i mobilna dopasowana do potrzeb każdego użytkownika. Ich zdaniem personalizacja wspierana przez zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego otwiera zupełnie nowe możliwości dopasowania oferty i komunikacji z klientem.
„Zrobiliśmy kolejny krok w tę stronę. Obecnie już połowa użytkowników strony internetowej banku ma kontakt z treściami personalizowanymi na podstawie analizy danych. Połączenie AI i wiedzy o kliencie pozwoli nam zapewnić im zupełnie nowe, indywidualne doświadczenie zakupowe” - zapowiada Marcin Bednarski, dyrektor Departamentu Analityki Danych w PKO Banku Polskim.
Dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów analizy danych, PKO Bank Polski może dostosowywać treści marketingowe i oferować lepiej dopasowane produkty. Jest w stanie zidentyfikować klienta, któremu np. kończy się polisa OC i zaproponować nowe ubezpieczenie.
System dobiera treści, analizując historię aktywności klienta. Decyzje, jakie informacje wyświetlić, podejmowane są na podstawie zaawansowanych modeli machine learning. Rozwiązanie technologiczne zastosowane na stronie internetowej PKO Banku Polskiego nie tylko decyduje o doborze produktu, którym klient może być w danym momencie zainteresowany, ale również dba, by te same reklamy nie pokazywały się zbyt często.
„Dzięki dostępnym w chmurze rozwiązaniom z obszaru przetwarzania danych i sztucznej inteligencji, przygotowaliśmy aplikację, która błyskawicznie identyfikuje użytkownika strony www, pobiera dane na jego temat i tworzy rekomendacje ofert” - podkreśla Piotr Krawczyk, dyrektor Pionu Rozwoju i Utrzymania Aplikacji PKO Banku Polskiego.
PKO Bank Polski od dawna wykorzystuje rozwiązania, które pozwalają na personalizację treści reklamowych w swoich kanałach cyfrowych. Do tej pory spersonalizowane oferty były tworzone dla poszczególnych grup i segmentów klientów. Planowana hiperpersonalizacja w niedalekiej przyszłości ma zastąpić standardowe kampanie CRM i będzie rozwijana, by tworzyć unikalną ofertę dla każdego użytkownika.
„Bank dąży do tego, aby zarówno klienci korporacyjni, jak i detaliczni mieli dostęp do indywidualnej oferty produktów oraz usług” - zaznaczył Krawczyk.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 16.04.2024, 10:21 |
| Źródło informacji | PAP MediaRoom |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Wspaniały sukces polskich uczniów w Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej
W dniach 15-19 kwietnia 2026 r., w Espoo w Finlandii, odbyła się 32. Bałtycka Olimpiada Informatyczna. W zawodach wzięły udział sześcioosobowe reprezentacje uczniów ze szkół średnich z Danii, Estonii, Finlandii, Islandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwecji i Ukrainy - laureatów krajów olimpiad informatycznych.- 28.04.2026, 11:58
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Fundacja Rozwoju Informatyki
-
Image
Uzależnieni od hałasu
23-letnia Julia nie ściąga słuchawek z uszu przez większość dnia. Jak sama mówi, nie opłaca jej się to, bo muzyka czy podcasty są z nią od samego rana i pozwalają umilić sobie czas. To nie wyjątek - słuchawki są nieodłącznym elementem towarzyszącym coraz większej liczbie dzieci i młodych dorosłych. Przy okazji Międzynarodowego Dnia Świadomości Zagrożenia Hałasem (29 kwietnia [1]) specjaliści alarmują, że długotrwała ekspozycja na głośne dźwięki nie tylko zwiększa ryzyko uszkodzenia słuchu, ale może też negatywnie wpływać na sen, naukę czy ogólny poziom stresu.- 28.04.2026, 09:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: ACS Audika
-
Image
Łukasiewicz na EKG 2026: innowacje w przemyśle wymagają wczesnej współpracy nauki z biznesem PAP
Skuteczne unowocześnianie przemysłu wymaga równoczesnego zarządzania ryzykiem badawczym i biznesowym oraz znacznie wcześniejszego włączania partnerów rynkowych w proces tworzenia nowych technologii - ocenili uczestnicy debaty „Przemysł a innowacje”, która odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2026. Zdaniem dr. Huberta Cichockiego, prezesa Centrum Łukasiewicz, bez zmiany paradygmatu współpracy nauki z przemysłem Polska nie wykorzysta pełnego potencjału rosnących nakładów na badania i rozwój.- 28.04.2026, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ