Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zarząd Mennicy Polskiej S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka" lub "Emitent") przekazuje poniższą informację poufną, której przekazanie do wiadomości publicznej zostało opóźnione przez Spółkę w dniu 30 kwietnia 2024 roku zgodnie z art. 17 ust. 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE ("Rozporządzenie MAR").
Treść opóźnionej informacji poufnej:
Zarząd Mennicy Polskiej S.A. z siedzibą w Warszawie zawiadamia, że Spółka w dniu 30 kwietnia 2024 roku złożyła ofertę w zorganizowanym przez Bank Tanzanii (dalej "Zamawiający") przetargu na bicie monet obiegowych o nominałach 100 TZS, 200 TZS, 500 TZS w łącznej liczbie 424.000.000 (czterysta dwadzieścia cztery miliony) sztuk i srebrnych monet kolekcjonerskich w łącznej liczbie 8.000 (osiem tysięcy) sztuk (dalej Przetarg").
Oferta Emitenta obejmująca realizację całości przedmiotu Przetargu opiewa na łączną kwotę 23.667.000,00 USD (dwadzieścia trzy miliony sześćset sześćdziesiąt siedem tysięcy dolarów amerykańskich)
Termin związania ofertą wynosi 120 dni kalendarzowych i rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert tj. z dniem 06.05.2024 roku.
Wybór najkorzystniejszej oferty zostanie ogłoszony po dokonaniu przez Zamawiającego oceny formalnej i merytorycznej wszystkich złożonych ofert w Przetargu. Zamawiający może dokonać wyboru ofert, co do realizacji całości lub części przedmiotu Przetargu.
O wyborze lub odrzuceniu oferty Spółki przez Zamawiającego, Emitent poinformuje w odrębnym raporcie bieżącym.
W przypadku wyboru oferty Emitenta i potwierdzeniu zgodności złożonej oferty, strony zawrą stosowną umowę na produkcję i dostawę zamówionych produktów, których jednym z istotnych warunków będzie ustanowienie przez wykonawcę bankowej gwarancji dobrego wykonania na kwotę 10% wartości przyznanego zamówienia, z datą ważności przypadającą maksymalnie na dzień 30.01.2027 roku (w zależności od wygranego nominału). O pozostałych istotnych warunkach umowy, którą Emitent podpisze z Zamawiającym, Spółka poinformuje w odrębnym raporcie bieżącym.
Przyczyny uzasadniające opóźnienie przekazania informacji poufnej:
W ocenie Zarządu Emitenta opóźnienie przekazania informacji poufnej spełniło w momencie podjęcia decyzji o opóźnieniu warunki określone w Rozporządzeniu MAR oraz wydanych na podstawie art. 17 ust. 11 Rozporządzenia MAR wytycznych Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych dotyczących rozporządzenia w sprawie nadużyć na rynku z 20 października 2016 r.
Zdaniem Emitenta, ujawnienie informacji poufnej w zwykłym trybie i terminie mogłoby bezpośrednio wpłynąć na przebieg Przetargu, a tym samym naruszyć uzasadnione interesy Emitenta lub akcjonariuszy Emitenta oraz mogłoby stworzyć fałszywy obraz sytuacji biznesowej Emitenta, mogący negatywnie wpłynąć na decyzje obecnych i potencjalnych akcjonariuszy Emitenta.
Opóźnienie przekazania powyższej informacji poufnej było usprawiedliwione ochroną prawnie uzasadnionych interesów Spółki i jej akcjonariuszy, gdyż przekazanie jej niezwłocznie do publicznej wiadomości w dniu 30 kwietnia 2024 roku mogło negatywnie wpłynąć na pozycję Spółki w Przetargu. Opóźniona informacja zawiera bowiem istotne warunki złożonej przez Spółkę oferty, w tym składnik oferty jakim jest cena.
Ujawnienie ceny w dniu 30 kwietnia 2024 roku tj. przed terminem zakończenia składania ofert przez pozostałych oferentów w Przetargu tj. do godz. 13.00 czasu środkowoeuropejskiego w dniu 6 maja 2024 roku sprawiłoby, że konkurencyjne oferty mogłyby ulec zmianie po uzyskaniu informacji o warunkach oferty Spółki. Specyfika procedury przetargowej umożliwiała bowiem dokonywanie zmian w złożonych ofertach, aż do upływu terminu ich składania. Spółka mogłaby zatem utracić konkurencyjność swojej oferty, a tym samym możliwość wygrania w Przetargu i uzyskania zamówienia na produkcję i dostawę produktów.
Opóźnienie przekazania przedmiotowej informacji poufnej nie wprowadziło opinii publicznej w błąd.
Emitent wdrożył procedury mające na celu zapewnienie zachowania informacji poufnej w poufności.
Spółka zapewniła poufność przedmiotowej informacji zarówno na etapie samego przygotowywania jak również składania oferty. Krąg uprawnionych osób w Spółce, które posiadały dostęp do informacji o podjęciu decyzji o złożeniu oferty oraz o jej warunkach został znacznie ograniczony, a każda z osób otrzymała powiadomienie o wpisaniu jej na listę osób z dostępem do opóźnionej informacji poufnej. Informacja została ujawniona niezwłocznie po otwarciu ofert przez Zamawiającego, tj. w momencie, w którym Spółka nie mogła już zapewnić jej poufności.
Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 06.05.2024, 14:39 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |