Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Pleszew: Edukacja na bruku

13.06.2024, 08:01aktualizacja: 13.06.2024, 08:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UMiG Pleszew
Fot. UMiG Pleszew
Mają rozwijać koordynację ruchową, zachęcać do aktywności, ale i edukować. W placówkach oświatowych Miasta i Gminy Pleszew pojawiły się gry podwórkowe. Twister, Chińczyk czy Warcaby to tylko część nowych atrakcji.

Pogoda sprzyja, więc uczniowie coraz częściej i chętniej przebywają na świeżym powietrzu. By wykorzystać maksymalnie szkolne przerwy i wyjścia do przedszkolnego ogrodu, samorząd Miasta i Gminy Pleszew zafundował najmłodszym gry podwórkowe. To m.in. znane i lubiane planszówki takie jak Chińczyk czy warcaby, ale też takie, przy których dzieciaki muszą wykazać się nie lada sprawnością, choćby w Twisterze. - Gry podwórkowe to solidna porcja dobrej, a przede wszystkim aktywnej zabawy dla najmłodszych. Zależało nam, aby spędzanie przerw i czasu między zajęciami było jeszcze ciekawsze i rozwijające. To także trening kreatywnego myślenia i umiejętności pracy w grupie.  – mówi Izabela Świątek, zastępca burmistrza MiG Pleszew, odpowiedzialna w gminie za oświatę.

Zewnętrzne plansze do gier i zabaw są wykonane z masy termoplastycznej. Powstały przy szkołach i przedszkolach na terenie Miasta i Gminy Pleszew jako kolejna forma aktywizacji i propozycji na wypełnienie czasu pomiędzy zajęciami. Wcześniej w placówkach zostały zamontowane gry podłogowe na szkolnych korytarzach, dzięki którym przez zabawę dzieci uczą się np. tabliczki mnożenia czy języków obcych.

Inwestycja została sfinansowana przez samorząd MiG Pleszew. Jeden zestaw gier podwórkowych kosztował ok. 10 tys. zł.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 13.06.2024, 08:01
Źródło informacji UMiG Pleszew
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ