Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Deweloperzy Archicom i Echo dopełnili niezbędnych formalności i uzyskali pozwolenie na budowę. Łączna powierzchnia działki, na której powstanie WITA, wynosi 3 ha, z czego blisko 7 tys. mkw. to tereny zielone z rodzimą roślinnością (około 150 nowych drzew).
W ramach projektu powstanie pięć czteropiętrowych budynków, w których znajdą się apartamenty na sprzedaż, biura, a także usytuowane na parterze lokale handlowo-usługowe. Zdaniem deweloperów taka różnorodność pozwala na realizację wyjątkowego projektu, który „będzie tętnił życiem przez cały czas”.
Za część komercyjną inwestycji odpowiada Echo Investment, za mieszkaniową Archicom, a projekt przygotowała renomowana pracownia architektoniczna MOFO Architekci. We współpracy z regionalnym konserwatorem zabytków oraz administracją publiczną oddano w nim hołd historycznej tożsamości miejsca, w którym przed laty znajdowały się magazyny zaopatrzenia Twierdzy Kraków.
Łącząc w sobie wiele funkcji, inwestycja dostarczy m.in. 26,7 tys. mkw. GLA nowoczesnej i zrównoważonej przestrzeni biurowej. Oba biurowce powstaną zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM, która świadczy o zastosowaniu proekologicznych rozwiązań - chodzi m.in. o wykorzystanie wody opadowej, instalację stacji ładowania pojazdów elektrycznych i skuterów czy też wykorzystanie 100 proc. zielonej energii.
Choć Echo Investment jest obecne na rynku krakowskim od ponad 20 lat, projekt WITA będzie debiutem formatu „destination” w tej lokalizacji.
„Za ideą projektów >>destination<< kryje się nasza filozofia tworzenia wielofunkcyjnych kwartałów, które wpisują się w potrzeby miasta i które wspierają jego zrównoważony rozwój. Chcemy tworzyć projekty szyte na miarę, w których ważni są ludzie i ich potrzeby” - podkreślał Rafał Mazurczak, Chief Operating Officer w Echo Investment.
Jego zdaniem inwestycja WITA łączy nowoczesną architekturę z historyczną tkanką miejską, tworząc kameralną zabudowę w centrum miasta.
„W WITA powstaną ciche zakątki i pełne życia przestrzenie wspólne, zapraszające wszystkich: najemców, mieszkańców, odwiedzających. Budujemy w historycznym centrum Krakowa spokojną enklawę, w której będzie można spędzać czas, mając wszystko na wyciągnięcie ręki” - powiedział Rafał Mazurczak.
Budynki biurowe będą oferować 121 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz 55 dodatkowych wokół inwestycji, a w ich użytkowaniu pomoże aplikacja. Przewidziano 94 miejsca postojowe dla rowerów, a także stację ładowania pojazdów elektrycznych i skuterów.
W części mieszkaniowej WITA, realizowanej przez Archicom, powstaną dwa budynki wielorodzinne obejmujące 176 apartamentów (od 28 do 97 mkw.). Powierzchnia użytkowa mieszkalna (PUM) wyniesie blisko 8 tys. mkw., a powierzchnia użytkowa usług (PUU) - 768 mkw. Na poziomie parteru obu budynków znajdzie się osiem lokali usługowych. W każdym z mieszkań zaplanowano loggię, balkon lub taras z ogródkiem, a także duże okna zapewniające naturalne doświetlenie.
Przyszli mieszkańcy będą mieli do dyspozycji stojaki rowerowe, stację naprawy rowerów, wózkownie, rowerownie i wieszaki rowerowe. W garażach pojawią się wózki ułatwiające transport zakupów do mieszkania. Strefa ciągu pieszego i zespołu budynków mieszkalnych odznaczać się będzie różnorodnie zaprojektowaną zielenią. Znajdą się w niej nawiązujące do historii miejsca trawniki w kształcie trójkątów, krzewy, drzewa, trawy, wielogatunkowe i jednogatunkowe nasadzenia, a także strefa odpoczynku. Znajdzie się tu również plac zabaw, a także tablice z opisem historii Centrum Aprowizacji Armii oraz wydarzeń historycznych związanych z odzyskaniem niepodległości w Krakowie.
„Jako doświadczony deweloper mamy świadomość, że na komfort zamieszkiwania wpływa zdecydowanie więcej czynników niż własne cztery ściany. Dlatego nie mniejszą wagę przykładamy do przestrzeni wspólnych i najbliższego otoczenia inwestycji, co znajduje swoje odzwierciedlenie w inwestycji WITA” - powiedział Dawid Wrona, Chief Operating Officer w Archicom.
Jak podkreślił, twórcy inwestycji są dumni z tego, że rozpoczynają budowę projektu reprezentującego wartości, w które wierzą.
„Już niebawem krakowianie przekonają się na własne oczy o tym, jak wielofunkcyjne mikrodzielnice o ludzkiej skali, poszanowanie potrzeb człowieka, otaczającego świata i historii danej lokalizacji, a także zrównoważony urbanizm wpływają na rozwój zdrowej tkanki miejskiej” - dodał Dawid Wrona.
Teren inwestycji będzie całodobowo monitorowany, oświetlony, a do otwierania szlabanów, bram garażowych, wejść do budynków i wzywania windy służyć będzie jedna intuicyjna aplikacja Bluebolt. Ograniczony ruch samochodowy oraz szerokie chodniki, łagodne nachylenia ciągów pieszo-jezdnych i chodników umożliwią swobodną komunikację - również osób z niepełnosprawnościami.
Deweloper podkreśla, że mikrodzielnica będzie sprzyjać „komfortowemu zamieszkiwaniu, pracy, ale także integracji społecznej: spotkaniom, rekreacji i wypoczynkowi”.
Zakończenie budowy zaplanowano na grudzień 2025 r.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 27.06.2024, 10:42 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Agata Dziwisz-Moshe, kancelaria Kochański & Partners: podwójne opodatkowanie banków nie jest ani logiczne, ani zgodne z prawem PAP
„Tam, gdzie mamy do czynienia z uznaniem, że w wyniku stwierdzenia nieważności umowy kredytu frankowego nie ma przychodu, a mimo to bank musi zapłacić od niego podatek, jest sytuacją, która nie powinna mieć miejsca. Na gruncie przepisów prawa podatkowego taka konkluzja jest pewnego rodzaju wynaturzeniem” - ocenia Agata Dziwisz-Moshe, adwokat, partner w kancelarii Kochański & Partners, szef praktyki prawa podatkowego.- 20.01.2025, 14:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Rimini Street uhonorowana nagrodami przez klientów i środowisko branżowe w kategoriach „Preferowany dostawca”, „Obsługa” oraz „Przywództwo”
Firma niezmiennie świadczy wiodące w branży wsparcie zewnętrzne w zakresie oprogramowania oraz dostarcza innowacyjne rozwiązania na rynku, koncentrując się na ułatwianiu sukcesu klientów w wymiarze strategicznym, operacyjnym i finansowym.- 20.01.2025, 12:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
-
Image
Prezes zarządu Związku Banków Polskich: obserwujemy rekordową dynamikę liczby zawieranych ugód frankowych PAP
„Kierunek ugodowy jest przez nas absolutnie preferowany, o czym mówią też wszystkie organy i instytucje bezpieczeństwa czy nadzoru finansowego, ale również Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Toczą się prace w Ministerstwie Sprawiedliwości w zakresie dodatkowego uatrakcyjnienia tych ugód, by to one, a nie procesy sądowe, stały się podstawowym źródłem rozwiązania problemu” - mówi dr Tadeusz Białek, prezes zarządu Związku Banków Polskich.- 20.01.2025, 10:33
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom