Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Absolwentek i absolwentów tych studiów jest już ok. 150. Tylu wykształciło się bowiem na poprzednich siedmiu edycjach. To studia interdyscyplinarne – łączące zagadnienia z językoznawstwa, kulturoznawstwa, historii, socjologii, geografii, geologii i przyrody – prowadzone w formule hybrydowej – online i ,,w terenie”, w różnych miejscach województwa. Dostarczają ogromnej wiedzy o Śląsku, Zagłębiu, Żywiecczyźnie, Podbeskidziu oraz ziemi częstochowskiej.
Dla pedagogów uczących w szkołach na terenie województwa istnieje możliwość uzyskania dofinansowania. Nauczyciele, którzy chcą skorzystać z dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego oraz gminy, zwracają się do jednostki odpowiedzialnej w gminie za prowadzenie placówek edukacyjnych z zapytaniem, czy gmina jest w stanie przyjąć pomoc finansową Urzędu Marszałkowskiego. Potem przekazują tę informację do organizatora studiów wraz z dokumentami wymaganymi do przyjęcia.
Na studia można się zgłaszać do 30 września. Zapisy odbywają się online. Szczegółowe, wyczerpujące informacje – w tym program, sylwetki wykładowców, lista wymaganych dokumentów etc. – znajdują się na poświęconej studiom stronie www.
Odpłatność za semestr to 2080 zł (w ratach) lub 1975 zł (jednorazowa płatność). Studia trwają dwa semestry. Jeśli ktoś korzysta z dofinansowania – wymagana jest płatność jednorazowa, ze względów proceduralnych związanych z finansami publicznymi.
Z wszelkimi pytaniami można się zgłaszać do Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego, ul. Uniwersytecka 4, pokój A07, 40-007 Katowice, tel. 32 200 94 24, e-mail – regionpodyplomowe@us.edu.pl. Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godz.10-15.
Jak wyglądały poprzednie edycje można sobie obejrzeć na profilu kierunku na FB.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.07.2024, 08:12 |
Źródło informacji | UM Częstochowa |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Niezwykłe zapisy obecności nosorożca włochatego w polskich zbiorach: badaczka UAM kontynuuje prace PAP
Nieznane dotąd dla nauki czaszki nosorożców włochatych czy okazy uznane za zaginione w Polsce zbadała prof. Kamilla Pawłowska z UAM, w ramach międzynarodowego projektu badawczego. W poszukiwaniu szczątków tego wymarłego gatunku prześledziła ponad sto miejsc w kraju.- 22.11.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE
-
Dubai Future Forum 2024: A Vision of Tomorrow, from Brain Chips to Climate Solutions
- 21.11.2024, 12:57
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: APA-OTS