Pobierz materiał i Publikuj za darmo

W środę w podpisaniu umowy z wykonawcą inwestycji wzięły udział członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Anna Brzezińska, prezes zarządu garwolińskiego szpitala Adam Zawistowski oraz dyrektor ds. medycznych dr n. med. Andrzej Sadowski.
Inwestycja w garwolińskim Szpitalu Mazowieckim będzie polegała na budowie obiektu, w którym znajdą się poradnie rehabilitacji, pracownie fizjoterapii i fizykoterapii oraz oddział dziennej rehabilitacji dla dzieci i młodzieży. Obecnie ulokowane są one w trzech budynkach, które nie spełniają wymagań rozporządzenia Ministra Zdrowia. Rozmieszczenie działalności w różnych obiektach i zbyt mała liczba sal utrudniają pracę i realizację zabiegów.
– To duża i potrzebna inwestycja. Ponad 37,5 mln zł to, którą przeznaczyliśmy na budowę nowego obiektu. Większa liczba pomieszczeń, nowe wyposażenie i sprzęt rehabilitacyjny poprawią jakość i dostępność świadczeń medycznych – mówi członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.
Nowy budynek będzie miał ok. 2 tys. m kw. powierzchni. Oprócz przestrzeni dla trzech oddziałów znajdzie się w nim miejsce dla zaplecza socjalnego i gastronomicznego. Przekazane przez samorząd Mazowsza środki pozwolą także na zakup i montaż wyposażenia nowo wybudowanego oddziału szpitalnego.
– Nowy budynek to kolejne zadanie, które garwoliński szpital będzie mógł zrealizować dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego. Wcześniej przekazaliśmy środki m.in. na modernizację systemu informacyjnego oraz infrastruktury sprzętowo-sieciowej – mówi członkini zarządu województwa mazowieckiego Anna Brzezińska.
Szpital Mazowiecki w Garwolinie prowadzi działalność oddziałów dziennych i stacjonarnych w zakresie szpitalnictwa wielospecjalistycznego dla pacjentów z całej Polski, w ramach zawartych kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. W oddziałach placówki realizowane są świadczenia w zakresie: rehabilitacji, terapii, psychiatrii, logopedii, neurologii i leczenia uzależnień. W ubiegłym roku w szpitalu leczyło się ponad 2060 pacjentów. 344 pacjentów przyjęły stacjonarne oddziały psychiatryczne, a dzienne – 147. Natomiast na oddziałach rehabilitacyjnych leczyło się 866 dzieci i 706 dorosłych pacjentów.
Jak zaznacza prezes zarządu Szpitala Mazowieckiego w Garwolinie Adam Zawistowski, aktualna sytuacja utrudnia dalszy rozwój szpitala. – Jednak dzięki wsparciu samorządu Mazowsza, systematycznie poprawia się kondycja naszej placówki i jakość świadczonych usług medycznych. Nowoczesny budynek dla oddziałów dziennych rehabilitacji to bardzo potrzebna inwestycja.
Wykonawcą inwestycji jest Budir System Sp. z o.o. sk. Wartość kontraktu z wykonawcą to około 27 mln zł.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 22.08.2024, 19:43 |
Źródło informacji | Mazowieckie |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Team Poland dla Ukrainy - wspólna marka instytucji rozwoju dla wspierania konkurencyjności polskich firm
Sześć instytucji polskiego systemu rozwoju tworzy markę Team Poland. Będą pod nią oferowane produkty i usługi wspierające ekspansję międzynarodową przedsiębiorstw. Synergiczne podejście - połączenie ofert, kompetencji i doświadczenia - ma sprawić, że instytucje rozwoju z Grupy PFR będą skuteczniej zwiększać konkurencyjność polskich firm.- 07.07.2025, 14:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Agencja Rozwoju Przemysłu
-
Image
WeNet ogłasza powołanie Joanny Plona na stanowisko prezeski Grupy oraz przedstawia nową strategię rozwoju
Od 1 lipca 2025 roku stanowisko prezeski zarządu Grupy WeNet objęła Joanna Plona, zastępując Michała Wrzesińskiego, co-foundera WeNet, który przechodzi do Rady Nadzorczej. Jednocześnie firma ogłasza nową strategię rozwoju, której celem jest wzmocnienie pozycji WeNet jako partnera technologicznego dla przedsiębiorców z sektora MŚP, oferującego szeroki wachlarz rozwiązań opartych na AI, wspierających ich w budowaniu obecności online, zarządzaniu relacjami z klientami oraz operacjach biznesowych. W ten sposób WeNet chce dać przedsiębiorcom narzędzia, które do tej pory były zarezerwowane głównie dla największych organizacji.- 07.07.2025, 09:12
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: WeNet
-
Image
PZU z pomocą dla poszkodowanych w pożarze w Ząbkach
Od wczesnego poranka 4 lipca br. mobilni eksperci PZU są na miejscu poważnego pożaru na osiedlu w podwarszawskich Ząbkach. Kontaktujemy się ze wszystkimi ubezpieczonymi w PZU mieszkańcami bloku objętego pożarem. Uruchomiliśmy uproszczone procedury obsługi, a dziś na miejsce przyjedzie też Mobilne Biuro PZU, w którym poszkodowani będą mogli zgłaszać szkody bezpośrednio, uzyskać informacje o przygotowanych dla nich lokalach zastępczych i inną pomoc.- 04.07.2025, 16:15
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PZU
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ