Newsletter

Światowy Dzień Oszczędzania: poradnik, jak zadbać o bezpieczeństwo swoich finansów i danych

31.10.2024, 14:11aktualizacja: 31.10.2024, 14:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Currency One
Currency One
31 października to Światowy Dzień Oszczędzania. Temat ten jest ściśle powiązany z dbałością o bezpieczeństwo finansów i danych, dlatego serwis InternetowyKantor.pl przygotował bezpłatny ebook o tym, jak nie wpaść w pułapki zastawiane przez cyberoszustów w sieci. Wiele cyberzagrożeń może wiązać się z poważnymi szkodami, w tym utratą oszczędności. Warto sprawdzić, jak się przed nimi chronić.

Według raportu CBOS „Oszczędności i długi Polaków” z ubiegłego roku, nieco ponad połowa badanych (54%) deklarowała, że ich gospodarstwa domowe posiadają oszczędności. Dwie piąte badanych (40%) deklarowało, że ich gospodarstwa domowe posiadają do spłacenia różnego rodzaju raty, pożyczki, długi lub kredyty. Odkładanie oszczędności staje się obecnie szczególnie istotne. Nie dbając jednak o bezpieczeństwo w sieci, swoje oszczędności można stracić już w zaledwie kilkanaście sekund. Poradami na temat tego, jak zadbać o bezpieczeństwo w internecie, podzielili się eksperci serwisu InternetowyKantor.pl w bezpłatnym ebooku pt. „Jak nie wpaść w pułapkę cyberoszustów?”.

5 zasad bezpieczeństwa w internecie

W poradniku znajduje się między innymi omówienie 5 podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci. Należą do nich:

  1. Korzystanie z dwustopniowego uwierzytelniania wszędzie tam, gdzie to możliwe.
  2. Tworzenie unikatowych, silnych haseł.
  3. Unikanie korzystania z publicznych sieci Wi-Fi.
  4. Sprawdzanie autentyczności stron internetowych.
  5. Zachowanie szczególnej ostrożności i czujności w przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości.

Krajobraz internetowych zagrożeń

W poradniku znajduje się także przegląd i omówienie najpopularniejszych zagrożeń, które czyhają na ludzi w internecie. Należą do nich m.in.:

  • phishing;
  • spear phishing;
  • deepfake;
  • oszustwa z wykorzystaniem socjotechnik.

Wiele oszustw to próby oddziaływania na nasze emocje, dlatego mogą się odwoływać do bieżących i poruszających wydarzeń (np. fałszywe zbiórki dla powodzian ogłaszane w formie postów lub spreparowanych, sensacyjnych artykułów). „Krajobraz zagrożeń w sieci zmienia się dynamicznie, tak jak nasz świat. Świadomość potencjalnych pułapek jest bardzo ważna. Tylko w ten sposób możemy zadbać o swoje bezpieczeństwo” – mówi Dariusz Polaczyk, Risk & Security Manager, InternetowyKantor.pl.

Z poradnikiem można się bezpłatnie zapoznać na stronie: https://internetowykantor.pl/ebook-cyberbezpieczenstwo/ 

InternetowyKantor.pl to pierwszy w Polsce kantor umożliwiający wymianę walut przez internet. Z oferty serwisu skorzystało już ponad 516 tys. klientów. Serwis jest najczęściej ocenianą marką w Opineo.pl w 2024 roku ze średnią ocen 4,9/5. InternetowyKantor.pl cały czas rozwija nowe funkcjonalności – w ostatnich tygodniach w panelu użytkownika wdrożony został nowy kanał komunikacji – skrzynka odbiorcza, a także możliwość zakupienia 13 nowych walut.

KONTAKT:

Agnieszka Nejman

Communications Manager

e-mail: agnieszka.nejman@currency-one.com 

tel. 502-244-353

Źródło informacji: Currency One

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 31.10.2024, 14:11
Źródło informacji Currency One
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ