Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Kapituła edycji Prix Galien 2024 obradowała pod przewodnictwem prof. dr hab. n. med. Cezarego Szczylika, zaś w jej skład weszli:
- prof. dr hab. n. med. Grażyna Rydzewska
- prof. dr hab. n. med. Monika Adamczyk-Sowa
- prof. dr hab. n. med. Karina Jahnz-Różyk
- prof. dr hab. n. med. Katarzyna Kotulska-Jóźwiak
- prof. dr hab. n. med. Anna Latos-Bieleńska
- prof. dr hab. n. med. Piotr Chłosta
- prof. dr hab. n. med. Krzysztof Czajkowski
- prof. dr hab. n. med. Krzysztof Jerzy Filipiak
- prof. dr hab. n. med. Paweł Bogdański
- prof. dr hab. n. med. Robert Flisiak
- prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki
- prof. dr hab. n. med. Robert Gil
- prof. dr hab. n. med. Tomasz Grodzicki
- prof. dr hab. n. med. Marcin Gruchała
- prof. dr hab. n. med. Tomasz Hryniewiecki
- prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz
- prof. dr hab. n. med. Jarosław Reguła
- dr n. ekon. Małgorzata Gałązka-Sobotka
Zwycięzcami Prix Galien Polska 2024 zostali:
1. Kategoria „Najlepszy Innowacyjny Produkt Farmaceutyczny”
- Eli Lilly Polska
2. Kategoria „Najlepszy Innowacyjny Produkt Biotechnologiczny”
- Sanofi Polska
3. Kategoria „Najlepszy Innowacyjny Lek Na Choroby Rzadkie / Sieroce”
- Novartis Poland
4. Kategoria „Najlepszy Innowacyjny Produkt Drugiej Generacji”
- Adamed Pharma
5. Kategoria „Najlepsza Innowacyjna Technologia Medyczna”
• Abbott Labolatories Poland
- Medtronic Poland
6. Kategoria „Najlepszy Innowacyjny Start-Up”
- Helping Hand - Mental Health Program
7. Kategoria „Najlepszy Kampania Promująca Zdrowie”
- Servier Polska
- Msd Polska
Kapituła konkursu Prix Galien Polska przyznała także, po raz pierwszy w Polsce, nagrodę honorową „Pro Bono Humanum”. Jej laureatami zostali: Lidia oraz Jerzy Owsiakowie.
Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród odbyło się podczas gali Prix Galien Polska, 19 listopada 2024 w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre w Warszawie. Uroczystość uhonorowania tak ważnych dla postępu w medycynie i farmacji innowatorów oraz laureatów nagrody „Pro Bono Humanum”, poprzedziła całodniowa konferencja naukowa: Galien Forum.
Ważna informacja od organizatora konkursu
Prezentowane informacje dotyczące substancji, produktów, podmiotów czy kampanii mają charakter wyłącznie informacyjny i są przeznaczone do celów edukacyjnych w kontekście konkursu Prix Galien Polska. Niniejszy materiał informacyjny nie stanowi reklamy ani promocji wymienionych produktów, kampanii czy firm, zgodnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności zaś nie stanowi reklamy produktów leczniczych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne oraz reklamy wyrobów medycznych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych.
Informacje o produktach, kampaniach i podmiotach zostały przygotowane na podstawie zgłoszeń dokonanych przez uczestników i służą wyłącznie do przeprowadzenia oceny według metodologii konkursu Prix Galien Polska 2024 przez kapitułę konkursu Prix Galien 2024.
Użyte w nazwach kategorii konkursowych określenie „Najlepszy innowacyjny…” odnosi się do produktów i podmiotów zgłoszonych do konkursu Prix Galien Polska 2024 w jednej z siedmiu kategorii, które podlegają ocenie kapituły konkursu Prix Galien Polska 2024.
O Prix Galien Polska
Nagroda Prix Galien przyznawana jest jako dowód uznania dla autorów innowacji w medycynie i farmacji, a także stanowi wyróżnienie dla przełomowych dokonań i odkryć naukowców. Konkurs ma charakter międzynarodowy i jest przeprowadzany globalnie, między innymi we Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii i Luksemburgu, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Indiach, swoim zasięgiem obejmuje również kraje Afryki. Twórcą Prix Galien jest francuski uczony Roland Mehl, który ufundował nagrodę w 1970 roku, zaś w komitecie założycielskim amerykańskiej kapituły zasiadało ośmiu laureatów Nagrody Nobla. Medal Prix Galien stanowi dziś, obok Nagrody Nobla, najważniejsze na świecie wyróżnienie jakie można zdobyć w dziedzinie innowacyjnej medycyny i farmacji.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.prixgalienpolska.com
Prix Galien Polska w social media:
https://www.linkedin.com/company/prix-galien-poland
KONTAKT:
Katarzyna Epa
e-mail: k.epa@prixgaliencee.com
tel.: +48 508 358 236
Źródło informacji: Fundacja na rzecz Innowacji w Medycynie i Farmacji
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 22.11.2024, 10:19 |
Źródło informacji | Fundacja na rzecz Innowacji w Medycynie i Farmacji |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
NCCN przyłącza się do światowych organizacji na rzecz walki z rakiem na pierwszym międzynarodowym spotkaniu szkoleniowo-mentorskim w sprawie planów leczenia onkologicznego
Stowarzyszenie National Comprehensive Cancer Network z siedzibą w USA znalazło się wśród przedstawicieli nawet 75 krajów biorących udział w Cancer Planners Forum w Genewie w Szwajcarii.- 14.05.2025, 13:46
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PR Newswire
-
Eksperci wskazują, że szczepienia ochronne dorosłych to sposób na zdrowsze i dłuższe życie PAP
Populacja w Europie szybko się starzeje, a osoby dorosłe, szczególnie po pięćdziesiątce są grupą narażoną na choroby zakaźnie i wywołane przez nie powikłania. Poprawę ich bezpieczeństwa ma zapewnić opracowywany w UE program szczepień ochronnych. Pierre Van Damme z Uniwersytetu w Antwerpii (Belgia) i prof. Paolo Bonanni z Uniwersytetu we Florencji (Włochy), założyciele Adult Immunization Board (AIB), mówią w rozmowie z PAP, jak i dlaczego powinno się zachęcać dorosłych do szczepień.- 14.05.2025, 09:11
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Diagnostyka onkologiczna nadal kuleje. Eksperci alarmują: „Rozwiązania potrzebne na wczoraj”
„Już po pierwszym miesiącu funkcjonowania Krajowej Sieci Onkologicznej widzimy konkretne bariery, szczególnie w obszarze diagnostyki. Ale wiemy też, co można i trzeba zmienić” - mówił prof. Piotr Rutkowski, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, otwierając konferencję online poświęconą najpilniejszym potrzebom systemowym. Brak możliwości rozliczania badań molekularnych z krwi w trybie ambulatoryjnym, niepełne rozpoznania w SOLO-3, przesadna biurokracja i zbyt długie ścieżki decyzyjne - to tylko niektóre z problemów wskazanych przez ekspertów. Kluczowe jest odblokowanie finansowania, uproszczenie procedur, wprowadzenie jednoczasowego skierowania na badania patomorfologiczne i molekularne (warunkowego) oraz przywrócenie akredytacji dla zakładów patomorfologii. „Nie możemy dłużej udawać, że diagnostyka molekularna to dodatek. To warunek skutecznej diagnostyki i leczenia” - podkreśli wielokrotnie eksperci.- 13.05.2025, 16:17
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Polskie Towarzystwo Onkologiczne
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ