Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Określ swoje kompetencje i pokaż je w CV
Myśląc o podjęciu nowej pracy, dobrze określić - z jednej strony swoje kluczowe kompetencje i obszar zainteresowań, a z drugiej to, na czym szczególnie nam zależy w kontekście nowego miejsca zatrudnienia. Zrób więc podsumowanie swojego doświadczenia i umiejętności i zastanów się, czy bardziej interesuje Cię np. logistyka magazynowa, transport, zarządzanie łańcuchem dostaw, a może analiza danych? Doprecyzowanie specjalizacji, w której chcesz się rozwijać, pomoże w poszukiwaniu najodpowiedniejszego stanowiska. W CV skoncentruj się na umiejętnościach i osiągnięciach, które są szczególnie cenione w branży, np. zarządzanie zapasami, optymalizacja procesów, koordynacja transportu, znajomość systemów WMS (Warehouse Management Systems) itp. Jeśli znajdziesz pewne luki kompetencyjne, od razu zastanów się, w jaki sposób możesz je uzupełnić.
Gdzie szukać stabilnej pracy w logistyce?
Podsumowanie doświadczenia zawodowego za Tobą. Wiesz już, jaki obszar logistyki najbardziej Cię interesuje. Czas więc na aktywne poszukiwanie pracy. Popularne serwisy rekrutacyjne to niejedyna ścieżka. Zwróć też uwagę na portale specjalizujące się w logistyce i publikujące oferty pracy z tej branży. Przeglądaj je regularnie, by być na bieżąco z ciekawymi propozycjami. Warto też zrobić research firm, w których potencjalnie mógłbyś znaleźć zatrudnienie dzięki swoim logistycznym kompetencjom. Możesz uwzględnić np. biznesy transportowe, magazyny, centra dystrybucji czy producentów o szerokiej sieci logistycznej. Przykładowo, LPP Logistics, działający na trzech kontynentach operator zarządzający siecią zaopatrzenia i dystrybucji Grupy LPP (właściciel marek odzieżowych: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay), publikuje oferty pracy na swojej stronie internetowej: https://www.lpplogistics.com/kariera. Firma prowadzi aktualnie m.in. proces rekrutacji do rozbudowywanego Centrum Dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim, które po zakończeniu inwestycji ma zatrudniać łącznie blisko 1500 osób.
Gdy już znajdziesz interesującą Cię ofertę, spójrz raz jeszcze na swoje CV i w razie potrzeby dostosuj je do wymaganych kompetencji. Jeśli natomiast na stronie firmy, w której chciałbyś pracować, nie widzisz informacji o wakacie na stanowisko odpowiadające Twojemu doświadczeniu, możesz przesłać swoje CV i list motywacyjny z prośbą o rozważenie Twojej aplikacji w przyszłości.
Bądź gotowy do rozmowy (nie tylko na spotkaniu rekrutacyjnym)
Gdy otrzymasz zaproszenie na spotkanie z rekruterem, przygotuj się na zaprezentowanie swoich umiejętności. W zależności od stanowiska, na rozmowie mogą pojawić się np. pytania o zarządzanie zapasami, umiejętność rozwiązywania problemów, optymalizację tras czy kontrolę kosztów. Dobrze jest przygotować konkretne przykłady, które pokażą Twoje doświadczenie w tych obszarach. Przećwicz też techniczne kwestie odnoszące się do zarządzania procesami - np. pomysłów na obniżanie kosztów transportu w firmie lub zwiększanie efektywność procesów magazynowych. Zastanów się jednak również nad odpowiedziami na uniwersalne pytania, które często pojawiają się na rozmowach kwalifikacyjnych, niezależnie od branży, w której ubiegasz się o pracę. Dotyczą one np. mocnych czy słabych stron, największych sukcesów i trudności, planów rozwoju itp. Określenie obszaru i sposobu, w jaki możesz służyć swoją wiedzą, przyda się też przed branżowymi wydarzeniami, które mogą być nie tylko okazją do nauki, ale i poznania potencjalnych pracodawców.
Praca w logistyce daje ciekawe możliwości rozwoju w różnych obszarach. Podejdź więc odpowiednio do jej poszukiwania, by móc długofalowo cieszyć się atrakcyjnym zatrudnieniem.
Więcej na: https://www.lpplogistics.com/
Źródło informacji: plodni.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 11.12.2024, 09:19 |
Źródło informacji | plodni.com |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |