Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Na niektórych placach budowy roboty nabierają tempa, na innych dobiegają końca. Niedawno zakończyła się budowa ulic Kochanowskiego, Długosza i Głowackiego na Dąbiu. Niektóre przedsięwzięcia – jak przebudowa ul. św. Kingi w dzielnicy Podjasnogórskiej czy remont ul. Srebrnej na Zawodziu – są z kolei w swoich początkowych fazach. Inwestycje w drogową infrastrukturę lokalną na łączną kwotę kilkunastu milionów złotych dotyczą niemal każdej części naszego miasta.
– Cieszę się, że sukcesywnie zaspokajamy kolejne, drogowe potrzeby w dzielnicach naszego miasta. Takie było nasze zobowiązanie – w ślad za dużymi i strategicznymi projektami inwestujemy w infrastrukturę lokalną – mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i dodaje: – Istotne, że część z tych realizacji postępuje na ulicach, które były obciążone uciążliwymi objazdami w ostatnich latach, a dzięki przeprowadzonym przebudowom trwale zrekompensujemy mieszkankom i mieszkańcom tamte niedogodności.
A oto krótki przegląd aktualnego stanu trwających lokalnych zadań drogowych:
- Przebudowa ul. Poleskiej od Łódzkiej do Nowobialskiej (Częstochówka – Parkitka) – kontynuowana jest budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej, oświetlenia; trwają także prace brukarskie.
- Rozbudowa ul. Skrzetuskiego od Polnej do Kawodrzańskiej (Stradom) – trwają prace w punktach, w których inwestycja koliduje z siecią elektroenergetyczną; trwa też budowa kanału technologicznego i roboty ziemne – korytowanie drogi.
- Przebudowa ul. św. Kingi od św. Jadwigi do św. Barbary (Podjasnogórska) – trwa reorganizacja zieleni i przygotowanie placu budowy do zasadniczych prac.
- Przebudowa ul. Worcella (Tysiąclecie) – po przebudowaniu części chodników i ułożeniu nowych krawężników trwają przygotowania do dalszych prac drogowych.
- Przebudowa ul. Srebrnej (Zawodzie-Dąbie) – prace się zaczynają.
- Przebudowa ul. Połanieckiej (Rząsawy) – trwają prace związane z układaniem kolejnych warstw nowej nawierzchni wraz z wcześniejszą regulacją urządzeń w jezdni i porządkowaniem pobocza.
Na ul. Połanieckiej finału robót – jeśli wszystko nadal będzie szło zgodnie z planem – można wypatrywać już wiosną tego roku; w pozostałych lokalizacjach natomiast – na jesieni.
Oprócz prac w terenie trwają także przygotowania do innych, potencjalnych inwestycji – zlecono opracowanie kilkunastu dokumentacji projektowych dla kolejnych, podobnych drogowych zadań lokalnych.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 03.03.2025, 17:35 |
Źródło informacji | UM Częstochowa |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Od małej firmy do dostawcy NATO: Wojas świętuje 35-lecie z przychodem ponad 400 mln zł
Rok 2025 jest ważny dla polskiej marki Wojas, która z okazji jubileuszu 35-lecia może pochwalić się wzrostem sprzedaży detalicznej o 5% rok do roku, osiągając ponad 400 mln zł przychodu. Produkcja samego obuwia w zeszłym roku przekroczyła 900 000 par, a marka aktywnie działa już na 10 europejskich rynkach. Jako jedyny polski producent, Wojas dostarczał specjalistyczne obuwie dla NATO i polskich służb mundurowych, co potwierdza najwyższą jakość produktów.- 05.05.2025, 14:43
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Wojas
-
EKG 2025: bezpieczeństwo i innowacyjność są kluczowymi zagadnieniami dla silnego sektora rolnego PAP
Rząd wspiera innowacje w sektorze rolnym, ponieważ to one zapewniają rozwój i konkurencyjność naszego rolnictwa na zagranicznych rynkach – powiedział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski podczas panelu „Polskie rolnictwo u progu transformacji”, który odbył się w ramach 17. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Uczestnicy dyskusji rozmawiali o znaczeniu bezpieczeństwa, innowacyjności i długofalowych działaniach, które są niezbędne, aby w Polsce działał silny sektor rolno-spożywczy.- 05.05.2025, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ