Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zarząd Sygnity S.A. z siedzibą w Warszawie ("Sygnity" lub "Wykonawca") informuje, że w związku z zawarciem w dniu 19 marca 2025 roku kolejnej umowy pomiędzy Sygnity, a Skarbem Państwa - Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ("Zamawiający"), której przedmiot stanowią usługi dotyczące Oprogramowania Adopcja, do którego autorskie prawa majątkowe w całości przysługują Zamawiającemu, łączna wartość brutto umów zawartych pomiędzy Sygnity a Zamawiającym w okresie od grudnia 2024 roku wyniosła ok. 32,6 mln zł.
Umową o największej wartości z ww. okresu jest umowa zawarta w dniu 26 lutego 2025 roku, której przedmiot stanowią usługi dotyczące Centralnego Systemu Analityczno-Raportowego ("CeSAR") umożliwiającego prowadzenie przekrojowych analiz danych dotyczących zarówno rynku pracy, zabezpieczenia społecznego jak i obszaru rodziny ("Umowa"). Zakres Umowy obejmuje: rozwój, administrowanie, usuwanie awarii i błędów oraz wsparcie użytkowników, w tym: świadczenie usług Helpdesk, organizację i przeprowadzanie konsultacji. Autorskie prawa majątkowe do systemu CeSAR w całości przysługują Zamawiającemu. Umowa została zawarta na czas określony 48 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy. Z tytułu wykonania przedmiotu Umowy Sygnity otrzyma łączne maksymalne wynagrodzenie brutto do kwoty ok. 9,6 mln zł. Na poczet należytego wykonania Umowy, Wykonawca wniósł zabezpieczenie należytego wykonania Umowy w wysokości stanowiącej 2% wartości maksymalnego wynagrodzenia.
W Umowie strony zastrzegły obowiązek zapłaty przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego kar umownych z tytułu wystąpienia określonych przez strony zdarzeń wpływających na należyte i terminowe wykonanie przedmiotu Umowy, tj. w szczególności za zwłokę w wykonaniu przedmiotu Umowy. Ponadto, z tytułu odstąpienia od Umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, Zamawiającemu przysługuje prawo żądania zapłaty kary umownej w wysokości 20% kwoty maksymalnego wynagrodzenia brutto Wykonawcy wynikającego z Umowy. Maksymalna łączna wysokość kar umownych, których może dochodzić Zamawiający nie może przekroczyć 40% maksymalnego wynagrodzenia brutto Wykonawcy. Zamawiający może dochodzić na zasadach ogólnych odszkodowań przewyższających zastrzeżone na jego rzecz kary umowne do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody.
Pozostałe warunki realizacji Umowy, w tym w szczególności w zakresie odpowiedzialności Sygnity z tytułu jej realizacji, możliwości odstąpienia od Umowy czy jej wypowiedzenia, nie odbiegają od postanowień powszechnie stosowanych dla tego typu umów.
Pozostały obszar współpracy pomiędzy Sygnity a Zamawiającym uzgodniony przez strony w okresie od grudnia 2024 roku obejmuje również m.in. Centralną Aplikację Statystyczną oraz System WUP Viator dla Wojewódzkich Urzędów Pracy.
Podstawa prawna: art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku).
Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1
More information on page: http://biznes.pap.pl/en/reports/espi/all,0,0,0,1
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 19.03.2025, 16:01 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |