Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Poprawa pogody pozwoliła na rozpoczęcie prac bitumicznych na ul. Poleskiej w dzielnicy Częstochówka - Parkitka, gdzie dotąd na całej długości budowy od skrzyżowania z drogą dojazdową do centrum handlowego aż do ul. Nowobialskiej ułożona była jedynie stabilizacja. Pierwsze warstwy asfaltu na odcinku ok. 400 m poprawią teraz komfort poruszania się mieszkańców przyległych posesji w obrębie placu budowy.
- Ulica Poleska nabiera kształtu, już widać którędy będzie przebiegać i z jaką infrastrukturą. Droga będzie drugim dojazdem obok tego z ul. Okulickiego do dużego osiedla, które w tej lokalizacji powstaje – wyjaśnia prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk i dodaje: – Miasto stara się nadążać za zgłoszonymi potrzebami mieszkańców, oczekując również od deweloperów, żeby - tak jak w tym przypadku - dołożyli się do budowy infrastruktury drogowej, w efekcie czego realizujemy takie inwestycje.
Zabudowa jednorodzinna natomiast dominuje w innej części miasta, w dzielnicy Stradom, gdzie realizowana jest kolejna w ostatnim czasie inwestycja drogowa. Tym razem mowa o budowie nowej ul. Skrzetuskiego od skrzyżowania z ul. Polną do jej zbiegu z Kawodrzańską. Tutaj także wykonawca układa warstwę wiążącą nawierzchni bitumicznej.
Z kolei na ul. Worcella w dzielnicy Tysiąclecie, po wybudowaniu częściowo nowego chodnika, wykonawca sfrezował starą nawierzchnię jezdni, po czym przystąpi do układania nowej.
Wymienione realizacje zakończą się najpóźniej jesienią tego roku. Ponadto w mieście trwa przebudowa ul. Św. Kingi w dzielnicy Podjasnogórskiej, remont ul. Srebrnej na Zawodziu i Połanieckiej na Rząsawach. Dwie pierwsze swój finał będą miały także jesienią tego roku, a ostatnia z nich zostanie oddana do użytku najwcześniej, bo do końca tego miesiąca. Łączny koszt trwających realizacji drogowych w częstochowskich dzielnicach to około kilkanaście milionów złotych.
Na podstawie informacji MZD w Częstochowie
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 04.04.2025, 12:52 |
Źródło informacji | UM Częstochowa |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Efektywność energetyczna zaczyna się od okien - czyli jak automatyczne osłony mogą pomóc w redukcji emisji CO2 PAP
Gdy mowa o zmianach klimatycznych, najczęściej jako głównego winowajcę palcem wskazujemy transport. Tymczasem to budynki - nasze domy, biura, szkoły - odpowiadają za większy udział w emisji CO2. Zużywają najwięcej energii i generują około jednej trzeciej całkowitej emisji w Europie. To wyraźny sygnał, że jeśli myślimy poważnie o przyszłości, powinniśmy zacząć od modernizacji budynków i to nie tylko poprzez izolację czy źródła ciepła. Inteligentne technologie, takie jak automatyczne osłony zewnętrzne, powinny stać się nowym standardem w projektowaniu. To realny sposób na ograniczenie emisji, poprawę komfortu i odzyskanie kontroli nad zużyciem energii.- 23.04.2025, 13:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Wyjątkowa zmiana w ratingach mBanku: S&P, Moody’s i Fitch podwyższyły swoje oceny. Doceniono skuteczną redukcję ryzyka w portfelu kredytów walutowych, wzrost rentowności i silną pozycję kapitałową
mBank umacnia pozycję na rynku finansowym. Wszystkie trzy globalne agencje ratingowe - S&P Global Ratings, Moody’s Ratings i Fitch Ratings - w ciągu niespełna dwóch miesięcy podwyższyły ratingi banku. Doceniły znaczące postępy w redukcji ryzyka kredytów frankowych, poprawę rentowności oraz silną kapitalizację. To wyjątkowe zdarzenie potwierdza stabilność mBanku i jego zdolność do dalszego wzrostu.- 23.04.2025, 12:06
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: mBank
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ