Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PKP Intercity umożliwia w swojej aplikacji dokupienie biletu pozwalającego podróżować transportem publicznym w Warszawie. Usługa będzie dostępna w aplikacji PKP Intercity od 29 kwietnia.
„Narodowy przewoźnik kolejowy dynamicznie się rozwija. Podnosimy komfort pasażerów, oferujemy coraz lepszy tabor i optymalizujemy ofertę” - zapewniał Dariusz Klimczak, minister infrastruktury podczas konferencji prasowej.
„Najważniejszy jest komfort pasażera. Cieszę się, że pasażerowie będą mogli korzystać ze wspólnego biletu. W najbliższych miesiącach do współpracy zaprosimy następne miasta” - zapowiadał Alan Beroud, prezes zarządu PKP S.A.
Bilet, na podstawie którego można jeździć po Warszawie metrem, tramwajem autobusem albo pociągami SKM kosztuje 2 zł i jest dostępny tylko wraz z biletem na pociąg. Uprawnienie do przejazdu pojazdami WTP należy wykorzystać w ciągu 12 godzin przed odjazdem pociągu z Warszawy albo po przyjeździe pociągu do stolicy. Obowiązuje ono w pierwszej strefie biletowej ZTM.
„Warszawa stawia na transport publiczny, ale komunikacja służy nie tylko warszawiakom, ale i wszystkim, którzy chcą ją odwiedzić. Zależy nam, żeby wszyscy mogli łatwo korzystać z miejskiego transportu” - mówił Tomasz Mencina, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.
„Dziś zdalnie, w aplikacji mobilnej i internecie, pasażerowie kupują około 80 proc. naszych biletów. Nowa usługa wesprze nasz nadrzędny cel, czyli poprawę dostępności usług” - dodał Janusz Malinowski, prezes zarządu PKP IC.
Po wejściu do tramwaju, autobusu albo pociągu SKM należy zeskanować w aplikacji PKP Intercity kod QR z naklejek umieszczonych w pojeździe. W przypadku jazdy metrem kod QR należy zeskanować przed bramkami na stacji. Bilet jest ważny przez 75 minut, a jego ważność wskazuje pasek postępu umieszczony pod kodem QR. W przypadku kontroli biletowej w pojazdach WTP trzeba okazać kod QR w aplikacji PKP Intercity.
„Warszawski bilet traktujemy jako program pilotażowy, który po analizach będę chciał zaproponować innym prezydentom miast” - zapowiedział minister Klimczak.
Prezes PKP S.A., podkreślił, że Grupa PKP podnosi komfort pasażerów na każdym etapie podróży i w kilku obszarach. Kupuje nowoczesny tabor, modernizuje dworce kolejowe, wyposażając je w liczne udogodnienia. Wkrótce PKP S.A. ma ogłosić założenia programu „Dworce Przyjazne Pasażerom”.
Alan Beroud poinformował, że w porównaniu do inwestycji dworcowych realizowanych w poprzednich latach obecny program został zweryfikowany i zoptymalizowany. Nadal obejmuje dużą liczbę dworców, niemniej przy wyborze obiektów do modernizacji brane są pod uwagę m.in. takie kryteria, jak znaczenie ośrodka dla krajowego i regionalnego systemu transportu kolejowego, potoki pasażerskie, możliwości zagospodarowania obiektu.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji | 29.04.2025, 11:45 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |