Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informuje:
Premier Donald Tusk odwiedził Watykan na zaproszenie Papieża Leona XIV, z którym odbył długą rozmowę w cztery oczy. „Ojciec Święty przypominał o potrzebie pokoju, pojednania i jednoczenia ludzi dobrej woli na całym świecie” – podkreślił szef rządu. Słowa i działania Papieża mają wielkie znaczenie, ponieważ mogą przywracać ład moralny także w życiu publicznym. Leon XIV zwrócił się do Polaków, by nie tracili nadziei i łączyli się wokół pozytywnych wartości. Prezes Rady Ministrów potwierdził zaproszenie Papieża do Polski, które Ojciec Święty przyjął z radością.
Cała treść komunikatu dostępna jest na stronie: https://www.gov.pl/web/premier/premier-w-watykanie--rozmowa-z-papiezem-o-pokoju-i-jednosci-swiata.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ jj/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
| Data publikacji | 07.05.2026, 15:04 |
| Źródło informacji | KPRM |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |