Newsletter

Nowa wersja serwera aplikacyjnego HDB NG 2.0

23.04.2013, 14:19aktualizacja: 23.04.2013, 14:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Firma HEUTHES prowadzi intensywne prace nad rozwojem serwera aplikacyjnego HDB NG. Pierwszy etap zmian - przejście od HDB do HDB NG (New Generation) - obejmował duże zmiany po stronie wykonywania skryptów. Umożliwił zwiększenie ich szybkości nawet od 1 do 2 tysięcy razy w testach technicznych. Zwiększono również szybkość wykonywania operacji matematycznych. Zmieniono również składnię języka HDB, zapewniając zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa aplikacji.

Drugi etap, HDB NG 2.0, objął zmiany po stronie serwera. Zamiast odrębnego serwera WWW Apache zastosowano zintegrowany serwer Jetty wbudowany w HDB. Pozwala to ominąć komunikację międzyprocesową, miedzy serwerem HTTP a serwerem aplikacyjnym, którą do tej pory wykonywał Mod HDB (moduł Apache działający jako dispatcher). Pozwoliło to około 12-krotnie zwiększyć zdolność do wykonywania przez serwer określonej liczby wątków programowych na minutę.

Dodatkowo HDB NG 2.0 jest zgodne z wersją 1.7 środowiska Java oraz zawiera obsługę SPDY oraz TSL wraz z identyfikacją certyfikatów klienta na stacjach roboczych. Samo wprowadzenie SPDY przyspieszyło o 60% komunikację pomiędzy przeglądarkami a serwerem WWW. Technologia ta jest już wspierana przez przeglądarki Firefox oraz Chrome. Również Microsoft zapowiedział wprowadzenie, jego obsługi w Internet Explorer 11.

Wprowadzenie wszystkich tych zmian w HDB NG 2.0 umożliwi zwiększenia szybkości działania aplikacji, zmniejszenie zużycia zasobów komputerowych oraz zmniejszenie liczby serwerów (rzeczywistych i/lub wirtualnych) w porównaniu do poprzedniej generacji. Dalsze prace HEUTHES zamierza ukierunkować na integrację z LDAP oraz RHDB i R2O.

Oprócz zastosowania nowego serwera w zaawansowanych chmurach obliczeniowych będzie można wykorzystywać go w tworzeniu kopii bezpieczeństwa (Virtual Live Backup) oraz w instalacjach licencyjnych, gdzie serwery będą mogły mieć znacznie uproszczoną strukturę.

Wraz z wprowadzeniem HDB NG 2.0 architektura chmur obliczeniowych HEUTHES, rozwijana od 1996 roku, będzie dostępna w trzech wersjach. Pierwsza z nich zawierająca zewnętrzny serwer WWW, np. Apache i moduł Mod HDB zapewni zwielokrotnienie serwerów HDB. Druga, z wbudowanym serwerem WWW Jetty, będzie przeznaczona dla instalacji z pojedynczym serwerem HDB. Trzecia, oparta będzie o serwer HDB zintegrowany z innymi serwerami aplikacyjnymi, np. Tomcat.

HEUTHES zamierza wprowadzić HDB NG 2.0 w III kw. 2013 roku. Pierwszym systemem w tej technologii będzie ISOF-START. W dalszej kolejności przewidziane jest jej zaimplementowanie w aplikacjach ERP, systemach ISOF-ERP i ISOF-WORKFLOW oraz w rozwiązaniach bankowych MULTICENTAUR i GRYFCARD.

Więcej informacji na stronie: http://www.isof.pl

Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.04.2013, 14:19
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ