Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Szacowana wartość kontraktu z PGNiG, który obowiązywać ma od 1 października do 30 września 2021 r. może wynieść ponad 7 mld zł – poinformował w środę wieczorem PKN Orlen.
Jak zaznaczył płocki koncern, kontrakt indywidualny zostanie zawarty pod warunkiem, że rada nadzorcza PGNiG zaakceptuje jego warunki oraz rozwiązana zostanie, za porozumieniem stron, umowa pomiędzy Anwil i PGNiG na sprzedaż gazu ziemnego, obowiązująca od stycznia 1999 r. na czas nieokreślony.
PKN Orlen podał również, że zgodnie z postanowieniami kontraktu indywidualnego rozwiązana zostanie umowa zawarta w czerwcu 1997 r. z PGNiG na dostawy gazu ziemnego do zakładu głównego płockiego koncernu, która miała obowiązywać do końca września 2017 r.
PKN Orlen jest największym w Polsce podmiotem branży rafineryjno-petrochemicznej i jednym z największych w Europie. Do grupy kapitałowej płockiego koncernu należy m.in. Anwil z Włocławka, jedna z największych spółek w krajowej branży chemicznej oraz jedyna z tego segmentu produkująca suspensyjny polichlorek winylu, wykorzystywany m.in. do produkcji profili budowlanych i rur wodociągowych.
W pierwszym kwartale 2017 r. PKN Orlen planuje oddanie do eksploatacji elektrociepłowni we Włocławku o mocy 463 MWe. Tamtejszy blok energetyczny, zużywając ok. 600-700 mln metrów sześc. gazu rocznie, będzie wytwarzał ciepło w skojarzeniu z energią elektryczną w jednym procesie technologicznym, zabezpieczając dla Anwilu dostawy prądu oraz pary wykorzystywanej do procesów technologicznych. Nadwyżka energii elektrycznej będzie zasilała Krajowy System Energetyczny. (PAP)
mb/ sp/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 29.09.2016, 10:10 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |