Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Energia będzie wykorzystywana do zasilania wszystkich obiektów oraz urządzeń zarządzanych przez PLK, m.in. do oświetlania peronów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym.
"Dzięki umowie mamy zapewnioną stabilną dostawę energii. To oznacza także pewną pracę urządzeń sterowania ruchem i komfort obsługi podróżnych m.in. oświetlenie obiektów służących pasażerom" - powiedział cytowany w komunikacie Antoni Jasiński, członek zarządu kolejowej spółki.
Zakup energii do obiektów i urządzeń PLK odbywa się za pośrednictwem ponad 16.200 przyłączy elektroenergetycznych, dla których zamawiany jest wolumen 297.000.000 kWh rocznie.
Obecnie PLK zobowiązane są ustawowo do zakupu energii elektrycznej w ramach postępowania wolnorynkowego. Jak przyznaje spółka wdrożenie tego rozwiązania przyniosło wiele pozytywnych zmian w zakresie realizacji zakupów energii elektrycznej, zwłaszcza w zakresie obniżenia ceny jednostkowej, co bezpośrednio przekłada się na obniżenie kosztów działalności spółki.
Postępowanie przetargowe było jednym z największych dotyczących dostawy energii elektrycznej w skali kraju i obejmowało również dostawę energii dla spółek zależnych PLK, na co zostaną podpisane osobne umowy.
To już trzecia umowa PLK zawarta z Energą Obrót, która dostarcza energię elektryczną zarządcy infrastruktury kolejowej od 4 lat.(PAP)
pif/ dym/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 10.08.2017, 18:13 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |