Newsletter

Polityka i społeczeństwo

180 pełnych stypendiów dla kolejnego pokolenia przywódców i kreatorów zmian w dziedzinach STEM

22.12.2022, 15:28aktualizacja: 22.12.2022, 15:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire
PR Newswire

NOWY JORK, 22 grudnia 2022 r. /PRNewswire/ -- Rozpoczął się nabór do AFS Global STEM Academies, programu pełnych stypendiów dla młodzieży zainteresowanej problematyką zrównoważonego rozwoju i chętnej do współpracy przy rozwiązywaniu największych z bieżących wyzwań globalnych. Stypendyści z całego świata w dziedzinach STEM (nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki - Science, Technology, Engineering and Math) zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie STEM za pośrednictwem interaktywnego, praktycznego programu, rozwijając kluczowe globalne kompetencje, do których zaliczają się rozwiązywanie problemów, umiejętności analityczne, zrozumienie międzykulturowe i innowacje społeczne.

Stypendia sponsoruje bp, globalna zintegrowana spółka energetyczna, a programy stypendialne stworzono z myślą o zapewnieniu nowemu pokoleniu przywódców i kreatorów zmian dostępu do edukacji, umiejętności i wiedzy, które pomogą światu w dążeniu do bardziej zrównoważonej przyszłości.

Do udziału w programie zapraszamy uczniów w wieku od 15 do 17,5 lat. Wnioski należy składać do 8 stycznia 2023 r. Więcej informacji: afs.org/global-stem/academies.

Informacje o AFS Global STEM Academies

AFS Global STEM Academies to szesnastotygodniowy pełny program stypendiów zagranicznych dla uczniów zainteresowanych dziedzinami STEM i problematyką zrównoważonego rozwoju. Wszyscy stypendyści rozpoczynają od dwunastotygodniowego wirtualnego programu (online) w zakresie zrównoważonego rozwoju i innowacji społecznych opracowanego wspólnie przez AFS i Uniwersytet Pensylwanii. Następnie stypendyści spędzają cztery tygodnie w jednym z sześciu krajów: Brazylii, Chinach, Egipcie, Indiach, USA lub Europie (Niemczech, Belgii lub Holandii).

Po pomyślnym ukończeniu programu stypendyści uzyskują certyfikat zaawansowanych kompetencji globalnych na cele społeczne przyznawany przez AFS i Centrum Strategii Wpływu Społecznego Uniwersytetu Pensylwanii i dołączają do społeczności globalnej absolwentów AFS.

Dlaczego warto wziąć udział w programie?

Program AFS Global STEM Academies zapewnia uczniom wyjątkowe możliwości:

  • zdobycia kluczowych kompetencji globalnych za pośrednictwem interaktywnych, międzykulturowych doświadczeń oraz rozwoju umiejętności potrzebnych do skutecznego działania w organizacjach globalnych,
  • rozwoju kluczowych umiejętności z zakresu STEM i poznawania problematyki wpływu społecznego na podstawie rzeczywistych studiów przypadku, innowacji i ścieżek zawodowych, a także możliwości spotkania liderów branży STEM,
  • uzyskania certyfikatu z AFS i Uniwersytetu Pensylwanii potwierdzającego nowe umiejętności w dziedzinach STEM i wpływu społecznego,
  • zdobycia umiejętności, doświadczenia i pewności, aby kreować zmiany,
  • stania się częścią społeczności globalnej. Zapraszamy absolwentów programu m.in. do udziału w wydarzeniach związanych z tworzeniem sieci kontaktów, korzystania z możliwości rozwoju zawodowego i uczestnictwa w globalnej konferencji młodzieży.

Program stanowi część szerszej inicjatywy AFS Global STEM Changemakers, pięcioletniego planu, którego celem jest zapewnienie 5000 uczniom i młodym pedagogom z różnych środowisk angażujących doświadczeń edukacyjnych w ramach programów STEM, kompetencji globalnych i ukierunkowanych na zrównoważony rozwój programów wymiany kulturowej na całym świecie.

Zdjęcie -https://mma.prnewswire.com/media/1972379/AFS_Global_Stem_Change_Makers_12_2022_image.jpg 

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1809272/AFS_Logo.jpg 

Źródło: AFS Intercultural Programs

KONTAKT:
Sean Reilly
e-mail: sean.reilly@afs.org 

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.12.2022, 15:28
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ