Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Akcelerator Przedsiębiorczości Kobiet ogłasza partnerstwo ze Wspólnotą Narodów ukierunkowane na zmiany dla przedsiębiorczych kobiet w 54 krajach

28.10.2021, 09:03aktualizacja: 28.10.2021, 09:14

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/Akcelerator Przedsiębiorczości Kobiet
Business Wire/Akcelerator Przedsiębiorczości Kobiet

NOWY JORK--(BUSINESS WIRE)-- Akcelerator Przedsiębiorczości Kobiet (Women’s Entrepreneurship Accelerator; WEA), wielostronna inicjatywa strategiczna utworzona przez pięć agencji ONZ i Mary Kay Inc., łączy dzisiaj siły z organizacją Commonwealth Businesswomen's Network (CBWN) w celu umocnienia pozycji i wsparcia niedocenianych przedsiębiorczych kobiet z 54 krajów Wspólnoty Narodów.

Niniejsza informacja prasowa zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja informacji dostępna jest tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20211027005291/en/

WEA powołano w celu maksymalizacji wpływu przedsiębiorczości kobiet na rozwój gospodarczy i osiągniecie Celów Zrównoważonego Rozwoju (CZR) poprzez stworzenie przyjaznego ekosystemu dla kobiet, który sprzyja wzrostowi gospodarczemu, ochronie środowiska i odporności. W czerwcu 2021 r., WEA uczestniczył w Generation Equality Forum (Forum Równości Pokoleniowej) w Paryżu i zobowiązał się do upodmiotowienia gospodarczego pięciu milionów kobiet na całym świecie do 2030 roku w celu przyspieszenia postępów na drodze do równouprawnienia płci.

WEA ostatnio ogłosił rozpoczęcie cyklu wpływowych inicjatyw i form poszerzania wiedzy, opracowanych z uwzględnieniem kwestii równouprawnienia płci, będących efektem współpracy pomiędzy Międzynarodową Organizacją Pracy (ILO), Międzynarodowym Centrum Handlu (ITC), Inicjatywą Global Compact ONZ (UNGC), Programem ONZ ds. Rozwoju (UNDP) i ONZ Kobiety przy wsparciu strategicznym i finansowym Mary Kay. Działania WEA ukierunkowane na wywarcie wpływu obejmują narzędzia i szkolenia ukierunkowane na rozwój umiejętności cyfrowych, badania przedsiębiorczości oraz propagowanie równouprawnienia płci w zamówieniach realizowanych przez firmy i rządy (ang. gender-responsive procurement; GRP) i szkolenia w tym zakresie.

CBWN współpracuje z kobietami w biznesie poprzez budowanie relacji pomiędzy władzami rządowymi i podmiotami sektora prywatnego, przyczyniając się do upodmiotowienia gospodarczego kobiet kierujących przedsiębiorstwami i ugruntowania ich pozycji. Założony w maju 2021 r. Akcelerator Przedsiębiorczości Kobiet Wspólnoty Narodów (CWEA - Commonwealth Women's Entrepreneurship Accelerator) jest strategicznym wielostronnym partnerstwem zainicjowanym przez CBWN, Global Entreprneurship Network UK (GEN UK) i spółkę Oxentia. Stanowi bezpośrednią odpowiedź na trzy wydarzenia: porozumienie zawarte przez wszystkich przywódców krajów Wspólnoty Narodów, którzy zgodzili się na „podjęcie działań zmierzających do zwiększenia liczby przedsiębiorstw założonych przez kobiety i poprawy ich wyników, eliminacji barier związanych z płcią we wszystkich sektorach i zwiększenia możliwości kobiet w zakresie prowadzenia działalności na skalę międzynarodową; uznanie przez kraje G20, że „nie wykorzystano pojawiających się okazji do zapełnienia luki, która wymaga pilnych działań, czyli reprezentacji kobiet w nowych branżach; oraz Globalny Program Akceleracyjny ONZ w celu poprawy równouprawnienia płci do 2026 roku i Koalicje działań na rzecz sprawiedliwości gospodarczej, praw, technologii i innowacji, uruchomione w 2021 r.

Nowe partnerstwo z CBWN na rzecz wsparcia CWEA jeszcze bardziej umacnia zasięg geograficzny działań WEA na 54 zróżnicowane kraje Wspólnoty Narodów w Afryce, Azji, Ameryce Północnej i Południowej, Europie i w regionie Pacyfiku, w tym 32 kraje klasyfikowane jako „małe państwa”. Małe państwa są na ogół szczególnie narażone na zmiany klimatyczne i wyzwania związane z rozwojem, w tym nierówności na tle płci.

Oprócz zwiększenia skali podstawowych obszarów działań WEA i CBWN, partnerstwo w dużej mierze skoncentrowane będzie na strategii i działaniach na rzecz przyspieszenia zmian systemowych w państwach członkowskich Wspólnoty Narodów i wykorzystania sieci organizacji i kluczowych interesariuszy w celu wsparcia kobiet w biznesie i kobiet aspirujących do rozpoczęcia działalności gospodarczej we wszystkich krajach Wspólnoty Narodów.

„Wiemy, że wielostronne partnerstwa i wspólne zaangażowanie jest niezbędne do wprowadzenia zmian, których potrzebują przedsiębiorcze kobiety na całym świecie reprezentujące wszystkie branże - powiedziała Deborah Gibbins, dyrektor ds. operacyjnych w Mary Kay Inc. - WEA jest zachwycony połączeniem sił z Commonwealth Businesswomen's Network i Akceleratorem Przedsiębiorczości Kobiet Wspólnoty Narodów. Nasza współpraca będzie ukierunkowana na zwiększenie, wzmocnienie i przyspieszenie wywieranego wpływu. Razem jesteśmy silniejsi i cieszę się na naszą wspólną podróż na drodze do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju”.

„Commonwealth Businesswomen's Network jest zachwycona nawiązaniem partnerstwa z Akceleratorem Przedsiębiorczości Kobiet ONZ w ramach tej przełomowej inicjatywy, pozwalającej nam na uwolnienie potencjału i siły coraz większej liczby kobiet pochodzących z różnych środowisk - powiedziała Freda Miriklis, przewodnicząca Commonwealth Businesswomen's Network. - Poprzez to partnerstwo, będziemy w stanie sprawniej wykorzystać nasze wspólne zasoby - dla kobiet, ich społeczności i każdej dziewczyny, którą zainspirują ich historie”.

Więcej informacji na temat Akceleratora Przedsiębiorczości Kobiet znajduje się na stronie we-accelerate.com.

Akcelerator Przedsiębiorczości Kobiet

Akcelerator Przedsiębiorczości Kobiet (WEA) to inicjatywa wielostronna stworzona w celu promowania przedsiębiorczości kobiet założona w porozumieniu z pięcioma agencjami ONZ, Międzynarodową Organizacją Pracy (ILO), Międzynarodowym Centrum Handlu (ITC), Inicjatywą Global Impact (UNGC), Programem ONZ ds. Rozwoju (UNDP), ONZ Kobiety i Mary Kay Inc. w celu upodmiotowienia gospodarczego 5 mln kobiet do końca 2030 r.

Najważniejszym celem inicjatywy jest maksymalizacja wpływu przedsiębiorczości kobiet na rozwój gospodarczy i osiągniecie Celów Zrównoważonego Rozwoju (CZR) poprzez stworzenie przyjaznego ekosystemu dla kobiet na całym świecie. Akcelerator jest przykładem możliwości wielostronnych partnerstw o niespotykanych rozmiarach w zakresie wprowadzania zmian w celu wykorzystania potencjału kobiet w biznesie.

Więcej informacji na stronie we-accelerate. Odwiedź nasze strony na portalach Twitter (@We_Accelerator), Instagram (@we_accelerator), Facebook (@womensentrepreneurshipaccelerator), LinkedIn (@womensentrepreneurshipaccelerator)

Commonwealth Businesswomen’s Network

Commonwealth Businesswomen’s Network (CBWN) współpracuje z kobietami w biznesie poprzez budowanie relacji pomiędzy władzami rządowymi i podmiotami sektora prywatnego, przyczyniając się do upodmiotowienia gospodarczego kobiet i ugruntowania ich pozycji. Cele te osiągane są przez działania, inicjatywy, produkty i usługi ukierunkowane na działalność handlową, rozwój talentów i szkolenia. Jest to jedyna akredytowana organizacja zajmująca się upodmiotowieniem gospodarczym kobiet i uznawana przez 54 rządy krajów na sześciu kontynentach. Więcej informacji na stronie www.cbwn.org

Akcelerator Przedsiębiorczości Kobiet Wspólnoty Narodów

Akcelerator Przedsiębiorczości Kobiet Wspólnoty Narodów jest strategicznym wielostronnym partnerstwem na rzecz przedsiębiorczości kobiet ustanowionym podczas inauguracyjnego Szczytu Przedsiębiorczości Kobiet Wspólnoty Narodów (CWES - Commonwealth Women's Entrepreneurship Summit) w maju 2021 r., pierwszego międzynarodowego wydarzenia poświęconego kobietom w sektorze nowych technologii. Szczyt CWES został zwołany przez organizację Commonwealth Businesswomen's Network, Global Entrepreneurship Network, rząd Wielkiej Brytanii (Women in Innovation Network, program Innovation UK) i największą afrykańską sieć przedsiębiorczych kobiet (AWEP: African Women’s Entrepreneurship Program - Afrykański Program na rzecz Przedsiębiorczości Kobiet). Akcelerator Przedsiębiorczości Kobiet Wspólnoty Narodów jest partnerstwem zawartym pomiędzy Commonwealth Businesswomen’s Network, Global Entrepreneurship Network-UK i spółką Oxentia. Więcej informacji na stronie www.thecwea.org

Mary Kay

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, ponad 58 lat temu założyła firmę kosmetyczną, aby zrealizować trzy cele: stworzyć atrakcyjną ofertę dla kobiet, tworzyć olśniewające produkty oraz uczynić świat lepszym. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w prawie 40 krajach. Firma Mary Kay prowadzi badania naukowe, które pozwalają na tworzenie nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych, zapachów i suplementów diety. Spółka Mary Kay z zaangażowaniem działa na rzecz umocnienia pozycji kobiet i ich rodzin poprzez współpracę z organizacjami z całego świata, skupiając się na badaniach nad nowotworami, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Wizja Mary Kay Ash jest nadal żywa dzięki niezwykłym produktom firmy. Więcej informacji znajduje się na stronie marykayglobal.com

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20211027005291/en/

Źródło: Akcelerator Przedsiębiorczości Kobiet

KONTAKT:

Mary Kay Inc. Dział Komunikacji Korporacyjnej

Marykay.com/newsroom

tel. (+1) 972.687.5332

e-mail: media@mkcorp.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.10.2021, 09:03
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ