Newsletter

Polityka i społeczeństwo

CBA: fikcyjne faktury VAT na co najmniej 3 mln zł (komunikat)

30.01.2019, 08:55aktualizacja: 30.01.2019, 08:55

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- CBA informuje:

Fikcyjne faktury VAT na co najmniej 3 mln zł

Przedsiębiorcy z Podkarpacia to kolejne osoby zatrzymane do sprawy dotyczącej wystawiania tzw. pustych faktur.

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali pięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmujących się przestępczością gospodarczą, w tym m.in. wyłudzeniami podatku VAT, wprowadzaniem do obrotu dokumentów księgowych poświadczających nieprawdę – tzw. „pustych faktur”. Tym razem są to przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność w okolicach Jarosławia i Przemyśla. Materiał dowodowy zebrany dotychczas w sprawie wskazuje, że suma nierzetelnych faktur VAT wynosi co najmniej 3 mln zł.

Ujawniony proceder polegał m.in. na utworzeniu łańcuszka powiązań pomiędzy podmiotami gospodarczymi pozornie świadczącymi sobie wzajemnie różnego rodzaju usługi, których w rzeczywistości nie wykonywali. Wystawione faktury dotyczyły głównie usług transportowych i doradztwa podatkowego.

Zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Lublinie, gdzie usłyszą zarzuty. Tam również zostanie przekazany zgromadzony w trakcie czynności materiał dowodowy. Są to kolejne zatrzymania w tej sprawie. Jak informowaliśmy w grudniu 2018 r. podkarpaccy agenci zatrzymali już pięć osób.

Postępowanie jest rozwojowe. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ agzi/ krap/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 30.01.2019, 08:55
Źródło informacji CBA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ