Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- CBŚP informuje:
Blisko 130 policjantów CBŚP, KWP z Gdańska i Szczecina rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, likwidując przy tym agencje towarzyskie. W sprawie prowadzonej przez Pomorski Wydział Zamiejscowy PK występuje 8 podejrzanych o udział w grupie czerpiącej korzyści z cudzego nierządu. Zarzut kierowania tą grupą usłyszeli 45-letni Piotr N. i 32-letnia Judyta H.
Sprawa dotycząca zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie czerpali korzyści z cudzego nierządu, jest wyjaśniana od wielu miesięcy przez policjantów z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji i prokuratorów z Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku.
Jak wynika z ustaleń śledczych, grupa działała w latach 2018 – 2020, na terenie województwa pomorskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego oraz wielkopolskiego. Wszystko wskazuje na to, że w tym czasie w kilkunastu agencjach towarzyskich, funkcjonujących w wynajmowanych mieszkaniach mogło „pracować” kilkadziesiąt kobiet świadczących usługi. Kobiety werbowane były za pośrednictwem m.in. portali internetowych. Członkowie grupy organizowali im miejsce pracy, przygotowywali oferty reklamowe, a także zapewniali im ochronę. W zamian za to kobiety oddawały połowę zarobionych pieniędzy. Większość kobiet „pracujących” w agencjach stanowiły Polki.
Podejrzanymi o kierowanie tą grupą są 32-letnia Judyta H. oraz 45-letni Piotr N. Mężczyzna wchodził wcześniej w konflikt z prawem, za co m.in. odbywał wieloletnią karę pozbawienia wolności.
Z uwagi na bogatą przeszłość kryminalną, bezwzględność w działaniu oraz powiązania z liderami czołowych grup przestępczych w kraju, w akcji rozbicia grupy udział wzięło blisko 130 policjantów, którzy w Gdańsku, Słupsku oraz Szczecinie zatrzymali pięcioro podejrzanych, w wieku od 24 do 45 lat. Wówczas także, zlikwidowano działające w Gdańsku agencje towarzyskie. Podczas przeszukania agencji, mieszkań oraz różnych obiektów użytkowanych przez podejrzanych, policjanci zabezpieczyli amunicje do broni ostrej, atrapę broni palnej, maski, kominiarki oraz niebezpieczne narzędzia w postaci maczety, pałki teleskopowej, kija bejsbolowego czy noży. Ponadto zabezpieczono kilkanaście telefonów komórkowych wykorzystywanych w przestępczym procederze, zapiski i dokumenty rozliczeniowe oraz gotówkę. Na poczet przyszłych kar przejęto blisko 150 tys. zł.
W działaniach oprócz policjantów CBŚP z Rzeszowa, udział wzięli także policjanci z SPKP w Gdańsku, Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz w Szczecinie, a także policjanci CBŚP z Zarządu w Gdańsku, Olsztynie i Gorzowie Wielkopolskim.
Cztery zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku, gdzie usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym dwie kierowania nią. Trzech zatrzymanych decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy.
Z uwagi na rozwojowy charakter sprawy, śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ jml/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 05.10.2020, 09:24 |
Źródło informacji | CBŚP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |